A je to tady! Mejdan plný foto workshopů, přednášek, vzácných hostů, krásných žen, inspirace, soutěží, hodnotných cen, techniky, dobrého jídla, pití i muziky. Doražte na Fotomejdan 2021!

 

 ZAČÍNÁME  25. 9. v 8:30 HODIN

 

Akce bude trvat celý den od 8:30 do 18:30. Rozhodně ale nemusíte spěchat domů. Od 19 do 20 hodin pro tebe bude zpívat ze střechy biografu Yannick Tevi. Gril i pípa pojedou dál, takže můžete posedět s přáteli a podělit se o své fotografické úlovky a hlavně zážitky!

BUDE TO NABITÉ. MÁTE SE NA CO TĚŠIT!!

4 VOLNÉ STAGE + jedna doprovodná. 

Vyladili jsme pro tebe fotografování na 4 volných stagích a z každé z nich si odneseš jedinečný zážitek a skvělou fotku do svého portfolia.

 • Kdy jsi si naposledy vyfotil bodypaintingem zkrášlenou krásku s desetikilovou Krajtou kolem krku?

 • Už jsi někdy zkusil fotit sexy dělnice automyčky, které budou leštit luxusní vůz?

 • Pro milovníky divoké přírody dorazí i modelky z říše divoké přírody. V zahradě Viničního domku budeš mít příležitost cvaknout si Kalouse ušatého či sovu pálenou

 •  a by toho nebylo dost, pozvali jsme i opravdového Vikinga.

 • Během celého dne bude k dispozici doprovodná svatební testovací stage s modelkami.

TESTOVÁNÍ TECHNIKY A PECKOVÉ CENY

Na akci dorazí Nikon, Sony, Sigma, Focus Nordic, Kvalitní fotky, Piiir, Benq, Peak Design, Godox, Zoner a všichni se budou chtít pochlubit.

U stánků partnerů budeš testovat jejich objektivy, fotoaparáty, monitory, tisk a mnoho dalších lákavých nutností pro fotografy

4 vymazlené volné stage

FOTOGRAFOVÁNÍ SOVIČEK

AUTA A SEXY ŽÍNKY

HAD JAKO KRÁVA A KŘEHKÁ KRÁSKA

Naši parťáci se snažili trumfnout jeden druhého a věnovali do soutěží neskutečně vnadné ceny. 25 . 9 můžeš na Fotomejdanu vyhrát filmové stálé světlo značky Nanlite od společnosti Focus Nordic a to Forzu 60 za 8,5 tis. RGB světlo LitoLite 5C, 3 fotoknihy v hodnotě 2,5 tisíce od společnosti Kvalitní fotky, držák na fotoaparát Capture v3 od PeakDesignu, Led trubici PavoTube II 6C, skvělý cestovní stativ SIRUI – Traveler 7C,  6 litrovou praktickou brašnu Everyday Sling 6l. od PeakDesignu, excelentní objektiv společnosti Sigma – SIGMA 45mm F2.8 DG DN Contemporary a další … Seznam cen je delší každým dnem.

VYHRAJ SI nějakou radost!!

KOUPIT VSTUPENKU

NEKONEČNÝ ŠVÉDSKÝ STŮL

K dispozici ti bude kouzelný, stále se doplňující  švédský stůl, kde na tebe bude  číhat bašta celý den. Nemusíš se mačkat ve frontě na okoralou bagetu. 

Domluvili jsme samé dobroty. Burgříky, řízečky, kuřecí paličky, ovoce, zeleninu a i sladké tečky. Trpět hlady rozhodně nebudeš.

Spolupořadatel

Tento rok jsme pro Fotomejdan získali silného partnera, a to městskou část Praha 12. A i díky tomu máme k dispozici nádherný Viniční domek, který  je minutku chůze od Ateliéru v továrně. Uvnitř Viničního domku budou probíhat další vnitřní workshopy.

Co vše získáš za cenu vstupného?

 • Vstup na všechny přednášky v hlavním sále,
 • celodenní RAUT (bez pití),
 • fotografování na všech vytuněných volných stagích (5 stagí),
 • možnost klábosit s partnery akce včetně testování jejich techniky,
 • účast v soutěžích o hodnotné ceny v celkové hodnotě 100 tis.
 •  samozřejmě večerní koncert Teviho.
Registrační poplatek ti hradí jídlo na celý den
ŠVÉDSKÝ STŮL PO CELÝ DEN

ZAPAMATUJ SI

– 8:30 – Začínáme!  Registrace i slavnostní zahájení proběhne ve Viničním domku.

– 18:00 – Slavnostní vyhlášení vítězů ve velkém sále v Modřanském Biografu

– 18:30 – NEKONČÍME – volné posezení a zábava 

Přednášky budou probíhat v hlavním promítacím sále. Vnitřní workshopy se budou konat na třech místech, které jsou kousíček od sebe – v biografu, v Ateliéru v továrně a Viničním domku. 

Venkovní workshopy jsou naplánové na místech, které si lektoři vybrali osobně, tak aby vyhovovaly jejich záměru a žánru. Nacházejí se všechny v blízkém okolí Biografu. Lokace jsou co by kamenem dohodil a zbytek došel.

 

hvězdný tým - FOTOMEJDAN 2021

Karolína Ryvolová, František Konopa, Ján Hronský,Václav Šilha, Gabriela Homolová, Tomáš Helísek, Karl von Hwozdnitz, Michaela Caithamelová,  Lucie Maršíková,  Zdeňka Vrátná Povolná, Jan Devera, Igor Mikula, Galina Gordeeva, Jan Tichý, Lukáš Kenji Vrábel, Petr Hingar, Jaroslav Hora, BOULIČ

UČ SE OD TĚCH NEJLEPŠÍCH

Můžeš se  přihlásit na libovolné placené workshopy, které budou probíhat během celého dne. Cena workshopu není součástí vstupného.

Gabriela Homolová
Gabriela Homolová
Václav Šilha

PŘEDNÁŠKY

Tomáš Helísek – 9:30 – 10:30 (hlavní sál)

www.tomashelisek.cz

Může fotograf na vozíčku fotografovat reportáže? Jasně že může! Tomáš je toho živým důkazem! Bojovník každým coulem vám příjde vyprávět o své fotografické vášni. Jaká úskalí skrývá fotografování na vozíčku? A jaký žánr ho baví nejvíce? A pozor, jeho fotky maj prostě šťávu! Jako vážně!

Gabriela Homolová – 10:45 – 11:45 (hlavní sál)

https://www.portretygabriela.cz/

Jak uspět na trhu fotografie? Jak se prosadit a začít točit peníze? Gabriela Homolová, mimo jiné držitelka titulu The portrait masters se s vámi podělí o tajemství úspěchu ve fotografii. Neustále roste, laťku posouvá výš a výš a daří se jí. Kdo jiný by měl o tomto tématu mluvit? Přijďte si pro cenné informace, je na vás, jak s nimi naložíte…

Karel Richtr – 12:00 – 13:00 (hlavní sál)

https://www.karelrichtr.cz/

Karel Richter vás zavede do tajů a krás historických technik fotografování. Bude vám vyprávět o technikách z druhé poloviny devatenáctého století. Co takhle Mokrý kolodiový proces? Vážně se dá exponovat na plechovou desku? Jste zvědaví? A věděli jste, že se dají historické techniky kombinovat s moderními technologiemi? Přednáška bude vážně výživná…

Aneta Jungerová – 14:00 – 15:00 (hlavní sál)

https://www.aneta-foto.cz

Zajímá vás fotografování psů? Tak to nesmíte chybět na přednášce Anety Jungerové. Aneta si pro vás připravila povídání o tom, jak vyfotit zajímavou fotku psa, jak se psy pracovat a jak takové focení probíhá. Připravené jsou i videa přímo z focení. Věřte – nevěřte, je to úplně jiná disciplína, než focení lidí!

 

Jaroslav Hora – 15:15 – 16:15 (hlavní sál)

www.CzechPhotoTravel.czwww.Horoviny.cz

Polární záře a Lofoty.
 
Jak se fotí polární záře. Kdy je to nejlepší. Jak si nastavit fotoaparát. Ale nejen to se dozvíte na povídání i fotografování polární záře.
 

Václav Šilha – 16:30 – 17:30 (hlavní sál)

https://photo-silha.cz/

Dobrodruh každým coulem Václav Šilha vám přiblíží fotografování drsné přírody na Antarktidě. Svým vyprávěním vás přenese také do panenské přírody Jižní Georgie a Sandwichových ostrovů. Na tahle místa se jentak někdo za svůj život nepodívá. Jaká je cesta přes Drakeův průliv? Nejrozbouřenější moře světa? Už samotná cesta mnoho lidí odradí… Pojďte si poslechnout výjimečné zážitky výjimečného fotografa.

 

 

KOUPIT VSTUPENKU

Tomáš Helísek
Gabriela Homolová
Jaroslav Hora
Jaroslav Hora
Aneta Jungerová

Kde se akce bude konat

Registrace účastníků proběhne v areálu Viničního domku, krásného historického objektu Prahy 12. Přednášky se budou odehrávat ve velkém sále Modřanského biografu. Vnitřní workshopy budou svištět současně na třech místech. V Modřanském biografu,  ve Viničním domku a v Ateliéru v továrně. Venkovní workshopy pofrčí na vyznačených místech. Bezedné švédské stoly najdete v kině, takže když dostanete hlad, tak ho zaženete v biografu.

Každý z vás dostane při registraci mapku. Neztratíte se, a kdyby, tak po celých Modřanech se budou toulat týpkové s foťákama na krku ti, vás rádi nasměrují…

 

0