- Fotoklub pro milovníky všeho co souvisí s focením
- Studio komerční fotografie
- Škola s jedinečnou nabídkou workshopů
O nás
Ateliér v továrně není jen fotoateliér, ale také:
JAK TO VŠECHNO ZAČALO?
Na začátku byly prázdné místnosti, ve kterých před dávnými dobami probíhaly testy obřích kompresorů. Vystěhovali jsme zbytky strojů, položili podlahu, postavili příčky, odmastili stěny, vymalovali…
Navezli fototechniku a ověsili stěny záblesky, softboxy… Nepřestali jsme, dokud jsme nevybudovali v první místnosti zázemí a ve druhé se nezačalo blýskat.
Za nedlouho jsme zjistili, že je nám prostor těsný a protože nás budování ateliérů děsně baví, udělali jsme si o 100 procent větší v Modřanech. A tady už zůstaneme, to si pište.

CO U NÁS NAJDETE?
Ateliér, který není žádnému jinému podobný. A to nejen vybavením, ale hlavně atmosférou – najdete u nás vášeň, hravost, radost a pohodu. Máme rádi lidi, a když můžeme, rádi poradíme a pomůžeme. A také máme rádi kvalitní kávu.
Workshopy pro menší skupinky, ve kterých budeme mít na každého dostatek času. Jak v ateliéru, tak u počítače při úpravě fotek. Každý workshop, ať už ho bude učit Tonda, Patrik, nebo někdo z našich kolegů je veden prakticky a hravou formou. Je to jedinečný pohodový zážitek, který vám pomůže a posune dál ve vaší tvorbě.
Fotoklub pro lidi, kteří jsou v pohodě, mají rádi fotografii a vše, co s ní souvisí.
Partneři Ateliéru v továrně
Díky partnerům Ateliéru v továrně mají účastníci workshopů možnost vyzkoušet tu nejkvalitnější fotografickou techniku, kterou současný trh nabízí. S partnery úzce spolupracujeme při našich rozmanitých projektech.



NAŠE KRÉDO ZNÍ
Naše krédo zní: “Nejdříve nezbytná teorie a pak fotit, fotit, fotit.“ K výsledkům se musíte „profotit”. Tento přístup se bude odrážet v každém workshopu vedeném v Ateliéru v továrně. Garantujeme.
V Ateliéru v továrně (AVT) učíme společně s několika kolegy, profíky ve svém oboru. Každý workshop si před jeho uvedením do nabídky procházíme společně a tuníme ho tak, abychom na něj mohl dát vlastní palec.
Ateliér v továrně - krůček po krůčku

František Konopa
24letý fotograf a učitel fotografie ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech představuje nový soubor portrétních fotografií, které dohromady tvoří jedinečné příběhy. Jak sám autor říká, je to reakce na současný stav české portrétní fotografie, která mu už přišla bez šťávy, zaměřená na technickou dokonalost a fotografie bez příběhu, kde modelky zapózují a diváci nedostanou z fotek přidanou hodnotu. Útočí na emoce, každodenní reálné příběhy a i ty vzdáleně reálné.

Gabriela Homolová
Gabriela Homolová, vystudovala Provozně ekonomickou fakultu ČZU v Praze. Několik let pracovala v oboru, který vystudovala. K fotografování se dostala po narození svých dětí, kdy vášnivě zachycovala téměř každý důležitý okamžik jejich života. Od roku 2011 se fotografování věnuje profesionálně. Po získání zkušeností téměř ve všech oborech fotografie se rozhodla svoji pozornost věnovat portrétní fotografii. Jejím cílem je vytvářet krásné, nadčasové a emotivní portréty dětí i dospělých. Portréty, které každé ženě dokážou zvednout její sebevědomí. Portréty, které si lidé v každé rodině budou předávat z generace na generaci.

Edita Bízová
Jmenuji se Edita Bízová a jsem profesionální portrétní fotografka. Fotografie, které tvořím, získávají mezinárodní ocenění a můžete je vidět v široké škále časopisů. Často slýchám, že tyto fotografie vypadají jako obrazy. Výtvarné portréty jsou mému srdci nejbližší a právě o tom, jak je tvořím, Vám povím na svém workshopu – Výtvarný portrét.

Tomáš Coufal
Jmenuji se Tomáš Coufal a k focení a natáčení jsem se dostal přes svoji životní lásku a tou je skateboarding. Postupem času mě focení bavilo víc a víc, a jelikož jsem se hodně pohyboval po ulicích, oslovila mě streetová a reportážní fotografie. Samostudiem jsem si zjišťoval, co a jak, a dále jsem se vzdělával. Následně jsem se dostal k prodeji fototechniky, kde se mi otevřely dveře k mnoha fotoaparátům a kamerám a mohl jsem technicky i osobně růst. Začal jsem vest své první kurzy a natáčet své první větší projekty. V současné době se nejvíce věnuji natáčení svatebních, reportážních a backstage videí a focení streetové fotografie.

Petr Nosek
V roce 2009 jsem vystudoval VUT v Brně obor Informační technologie. Od stejného roku se aktivně věnuji obchodu, osobnostnímu rozvoji a nasazování IT nástrojů pro podnikatele. Mám rád, když mají nástroje přináší okamžitý užitek. V oblasti IT mám opravdu širokou škálu znalostí (např.: Linux, Wordpress, Google Apps Script, PHP, Javascript) a mimo spravuji webové stránky https://ateliervtovarne.cz.

Daniel Valčík
Jsem profesionální fotograf, grafik a webdesigner. I když je focení jednou ze součástí mého živobytí, vždy jsem k němu přistupoval s láskou a respektem. Během let jsem spojil lásku k něžnému pohlaví s láskou k focení a vyprofiloval jsem se jako fotograf žen. Věnuji se jak portrétům, tak i boudoir a playboy fotografii a v neposlední řadě i fashion. Můj repertoár fotografií zdobí playmate Isizzu (která začínala rovnou v Americkém Playboy Plus) či Lady Jo Nell, tak i celebritky jako je Nela Slováková nebo Julia Zugarová.

Michaela Caithamelová
Jmenuji Michaela Caithamelová a vždy jsem měla k umění blízko. Již můj pradědeček se živil jako umělecký malíř a já sama jsem chodila do ZUŠ a nějaký čas se věnovala olejomalbě. Kromě fotografování se také věnuji svým dvěma synům, a tak si můžete na mé tvorbě všimnout, že mám k dětem velmi blízko a fotím je nejraději. Fotím na Praze 4 v Modřanech, kde si pronajímám malou místnost, bývalou kočárkárnu, a nově fotím také v Ateliéru v továrně, kde se díky prostoru, nádherným ručně vytvořeným fotopozadím a spoustě rekvizit můžu pořádně vyřádit. Moje tvorba pokračuje pak doma, kde na počítači svým fotografiím dodám to ono kouzlo, díky němuž výsledná práce evokuje malované umělecké dílo.

Vendula Sobotková
O fotografii se začala zajímat už v roce 2008 a následně se začala vzdělávat ať už v rámci dlouhodobých kurzů či samostudia. Díky zájmu o fotografii a fotoaparáty se dostala k prodeji fototechniky a skrze prodej se setkala s většinou dnešních fotoaparátů a osvojila si nejen znalosti o nich, ale také o jejich ovládání. Díky individuálním školením v sobě objevila touhu lidem předávat své znalosti a zkušenosti. Zajímá se o portrétní fotografii, ale také fotografuje jídlo.

Zuzana Zajacová
Jmenuji se Zuzka a svět pozoruju přes hledáček fotoaparátu. Občas jej vidím barevně, občas černobíle, pozoruju světlo, formující tvary, zachycuju příběhy, objevuju nová zákoutí a setkávám se se zajímavými lidmi. Fotografii se věnuji ve volném čase. Zajímám se o reportážní a street fotografii a mojí poslední velkou zálibou je portrétní fotografie v exteriéru/interiéru.
Tak nakonec citát americké fotografky Berenice Abbott, který vystihuje, co pro mě fotografie znamená. Prostě a jednoduše:
„Fotografie pomáhají lidem vidět.“
zuzkazajac.com

Galina Gordeeva
Fotografka, lektorka, autorka fotografických kurzů
Fotografování se věnuje od roku 2004. Několik let pracovala jako redaktorka časopisu Digital Photo (Moskva), učila fotografování a Photoshop, napsala řadu kurzů o fotografování. V dnešní době spolupracuje s několika pražskými fotografickými školami, šéfuje speciály časopisu Digitální foto pokračuje ve fotografování. Ve své tvorbě se nemůže obejít bez pokusů, což je důvod proč se během posledních let stále více věnuje experimentálním technikám včetně malování světlem. Kromě fotografování se věnuje studiu jazyků: je doktorandkou na FFUK a kromě češtiny ovládá ruštinu, angličtinu a slovinštinu.

Igor Mikula
Slovenský fotograf žijící v České republice. Na fotografické scéně je poměrně nový, ale i za tak krátkou dobu (aktivně fotí od roku 2014) už stačil získat ocenění jak v domácích, tak zahraničních soutěžích. V nultém a prvním ročníku Czech Nature Photo získal hned 4 nominace, zvítězil v mezinárodní soutěži Australia Geographics Nature Photographer of the Year v kategorii Portrét o obsadil třetí místo v International Nature Photography Competition Asferico v sekci Other animals.

Marie Solařová
Maruška si zamilovala líčení už na střední škole a malovala koho mohla, až se koníček překlopil do profese. Základy líčení a kosmetiky nasbírala na kosmetické škole a jako kosmetička v pražských salónech. Poslední roky se specializuje hlavně na líčení – tři roky vedla kurzy líčení v kosmetické společnosti, učí líčit klientky ve svém salonu, spolupracuje s fotografickými školami a pátým rokem jako maskérka s fotografem Antonínem Lavrenčíkem.

Daniel Pražák
Dan je učitel s foťákem v ruce. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, učil na soukromých i stáních školách, pracoval s dětmi ulice v Kongu a vedl kroužky pro děti z dětským domovů. Na vysoké škole začal fotit a protože rád cestuje, tak oba koníčky spojil. Má za sebou výstavy z Bornea, Filipín, Albánie, Skandinávie a dalších míst. Věnuje se hlavně reportážní fotografii (několik let fotil pro Univerzitu Karlovu), ale není mu cizí ani portrétní nebo sportovní fotka (dlouhodobě spolupracuje s Ivetou a Davidem Kotlabovými, mistry světa v pole-dance).

Vojta Herout
Profesně se začal fotografii věnovat v Londýně v roce 2007, kde fotil pro renomovanou realitní kancelář. Po návratu z Londýna v roce 2009 zakotvil v Praze. Je fotografem na volné noze a věnuje se pestré škále fotografických žánrů, od reportáže, přes portrét až k reklamní fotografii. Ve volném čase se nejraději toulá krajinou, samozřejmě jak jinak než s fotoaparátem. V roce 2017 založil cestovní kancelář zaměřující se na anglicky vedené fotografické workshopy a tours.

Vojta “Vojtič” Havlíček
Vojtěch Havlíček je pražský retušér a fotograf. Studium ukončil v roce 2017, v současné době pracuje na retuších pro Škoda auto a na vlastních projektech (rozsáhlé fotomontáže, reklamní fotografie).

Lucie Maršíková
Lucie je zkušená fotografka, která se specializuje na rodinnou a portrétní fotografii. Po absolvování rekvalifikačního kurzu reklamní fotografie si na Praze 4 otevřela svůj první fotoateliér.
V současnosti se rodinné fotografii věnuje intenzivně ve svém krásném a prostorném ateliéru v Popovičkách na okraji Prahy. Za svoji profesní kariéru má za sebou dvě fotografické výstavy, je autorkou charitativního kalendáře pro Domov Sue Ryder a spolupracovala s několika významnými společnostmi na jejich reklamních kampaních.

Patrik Skřížala
Patrik Skřížala je fotograf, který se specializuje na interiéry a exteriéry nemovitostí. Jeho hlavní pracovní náplní je fotografování nemovitostí pro inzerci na realitním trhu. Jak sám říká: “Když dobře nafotíte byt či dům, zrychlíte prodej a děláte si prostor pro další potencionální klienty z doporučení”. Za dobu 2 let co se v tomto odvětí pohybuje nafotil nespočet nemovitostí a využívají ho největší realitní kanceláře v ČR.
Antonín Lavrenčík
Antonín Lavrenčík je profesionální portrétní fotograf a lektor se sídlem v Praze. Úzce se specializuje na žánr portrétní fotografie. Výuce fotografie se věnuje od roku 2014. Klade důraz na praktickou a příkladnou stránku výuky. Pracuje s mládeží a vede letní dětské tábory. Má letité pedagogické zkušenosti. Působí ve vlastním “Ateliéru v továrně” v pražských Modřanech.