Program

Fotoparťáci, celý den, od rána do večera, budou probíhat přednášky, workshopy a soutěže o hodnotné ceny. 

 

Fotomejdan se bude konat v areálu  Modřanského biografu 12.9 od 9.00 do 18:00.

REGISTRACE ZAČÍNÁ V 9 HODIN

Slavnostní vyhlášení v 18:30

 

Přednášky budou probíhat v hlavním promítacím sále. Vniřní workshopy se budou konat na dvou lokacích. Přímo v biografu a v Ateliéru v továrně, který se nachází v těsné blízkosti.

Venkovní workshopy jsou naplánové na místech, které si lektoři vybrali osobně, tak aby vyhovovaly jejich záměru a žánru. Nacházejí se všechny v blízkém okolí Biografu ( nejdéle 6. minut chůzí od Biografu).

U registrace každý z vás obdrží tištěnou i elektronickou mapku s lokaceni včetně celého harmonogramu akcí. Během dne vás budeme magafonem upozorňovat na blížíci se workshopy, takže budete všichni v obraze.

Nádherné modelky

Registrační poplatek hradí vstup na všechny přednášky v hlavním sále, celodenní RAUT (bez pití) a možnost účastnit se soutěží o hodnotné ceny, které posktytli naši partneři akce.

Registrační poplatek pokrývá i fotografování s modelkami na dvou připravených scénách.

Celodenní mňamka pro každého

Přednášky

Fotografování na dvou scénách (mimo placené workshopy)

Připravili jsme pro vás fotografování s modelkami a to dokonce na dvou scénách. Od 11 hodin budete mít možnost fotografovat 2 nádherné modelky s naleštěnou motorkou začky Triumph a od 15 hodin se na scénu dostaví obrněné válečné vozidlo, které budou doprovázet 2 modelky v dobovém negližé. Takový BOUDOIR jste jistě ještě nefotili.

Připravené scény budou svíceny výkonými filmovými světly od společnosti Focus Nordic. Máte se na co těšit.

Fotografování těchto dvou scén zahrnuje registrační poplatek.

Lucie Maršíková – 9:30 – 10:30 (hlavní sál)

www.luciemarsikova.cz

Kreativní rodinná fotografie… jak udělat z obyčejného neobyčejné … 

Proč si myslím, že rodinná fotografie může být stejně kreativní jako jiné fotografické žánry?Jaký je recept na úspěch v této čím dál obsazenější oblasti? A jak mít už v srpnu vyprodáno až do konce roku?  

 

František Konopa – 10:45 – 11:45 (hlavní sál)

https://fanouskonopa.wixsite.com/

František Konopa během své přednášky popovídá o tom, jak začínal s fotografií, jak se jako fotograf vyvíjel a samozřejmě jak se dostal k fotografování ucelených sérií fotek.

Podstanou část své přednášky bude věnovat “pandemickému” období, které se do jeho tvorby významně zapsalo.

 

Zdeňka Vrátná – 12:00 – 13:00 (hlavní sál)

https://www.fotopovolen.com

Úprava cosplay portrétů může být velice zábavná a můžete se u toho řádně “vyblbnot”. Cosplay obrázky často obsahují speciální efekty, fantastické obludy, dým a další věci. Úprava se hodně přizpůsobuje obsahu a je relativně nasnadě, co má být drsné a chladné a co jemné a teplé, ale i tak si o tom na přednášce popovídáme.  Projdeme si proces vyvolání a zdokonalování v modulu Editor. Ukážu Vám základy a zároveň nastíním, co všechno se dá s fotografiemi dělat, pokud máte čas a odhodlání. Ukážeme si mimojiné jak do fotek věci přidávat a jak je z nich ubírat. Pro orientaci se v přednášce je dobré znát jisté základy editovacích softwaru at uz Zoner nebo LR. Stačí však zcela základní znalost.

 

Edita Bízová – 13:15 – 14:15 (hlavní sál)

editbphoto.com

Moje přednáška je zaměřena na kreativní techniky ve fotografii. Budu povídat o tom jak se dá ve fotografii malovat světlem a čarovat s dlouhou expozicí, jak čarovat s dvojitou expozicí a i jak vytvářet další efekty už mimo foťák – jako například jak pracovat se suchým ledem a barevnými filtry 🙂 a samozřejmě o jednotlivým bodům přidám ukázku fotek a jednotlivých nástrojů.

 

 

Jiří Píša – 14:30 – 15:30 (hlavní sál)

prazskyfotograf.cz

Jiří Píša vystupující na sociálních sítích jako Pražský fotograf vás během své přednášky seznámí s principy, které dodržuje při pořizování svých fotografií Prahy. Ukáže vám některé z jeho nejznámějších snímků naší metropole a popíše, co jejich pořízení předcházelo, jak fotografie vznikly a jak moc musel šáhnout do postprocessu.

Kromě toho se také dozvíte, jak probíhala začala jeho dráha profesionálního fotografa, jak uspořádat vlastní výstavu a jak postupuje příprava jeho jubilejní 5. výstavy v galerii Malostranské besedy.

 

Jaroslav Šimandl – 15:45 – 16:45 (hlavní sál)

simandl.net

Jaroslav Šimadl nám během své přednášky přiblíží život reklamního fotografa. Prozradí nám, jaké to je, sedět v porotě české MISS. Promítneme si jeho komerční fotografie, ale ukážeme si i jeho skvostnou volnou tvorbu.

 

 

 

Lucie Maršíková
František Konopa
Zdeňka Vrátná
Jiří Píša
0