Patrik Skřížala pro nás otestoval DJI OSMO Pocket. Kamerku podrobil náročnému testování ve velmi špatných světelných podmínkách a porovnal její výsledky oproti záznamu z fotoaparátu Sony A7 III, který měl umístěný na stabilizátoru AK4000 od Feiyu Tech ve spojení s duálním gripem. Právě používání tohoto gripu, který si velmi oblíbil, ho vedlo k tomuto testování, protože přeci jen, když s celou sestavou pobíhá 2-3 hodiny, tak ho začnou bolet ruce.
Nespornou výhodu má DJI OSMO Pocket ve své velikosti. Je to zkrátka velmi malá kamerka, která je zároveň lehká, takže se skutečně hodí do kapsy. Nicméně díky své velikosti dostala také malý senzor a to 1/2,3, navzdory tomu má 12 Mpx a dokáže snímat ve 4k.
Testování proběhlo dvojího druhu. Nejprve se testovala citlivost 1600 ISO a na podruhé to byla citlivost 3200 ISO. Oba dva případy byly natáčené ve 4k a na 60fps. Hodnota 3200 ISO je hraniční u této kamerky a tedy není možné ji dále zvyšovat.
V prvním případě nebyly světelné podmínky až tak extrémní, jako v druhém, ale stejně se už začal projevovat šum, a to jak jasový, tak barevný sic v malé míře. Patrik tyto snímky hodnotí jako použitelné.
Ve druhém případě se dostáváme na nejvyšší citlivost ISO a tedy 3200. Na videu je vidět, že je zde výrazný barevný šum a obraz se začíná rozsypávat. Výsledek tedy odpovídá předpokladu, že v takovém tmavém interiéru, z toho nebudou příliš povedené záběry, ve finále jsou spíše nepoužitelné. A protisvětle je obraz celý rozsypaný.
Low light test – závěr
Po důkladném zhodnocení je jasné, že Osmo nemá šanci proti full-frameové bezzrcadlovce jako je Sony A7 III. Na běžné použití za dobrých světelných podmínek bude stačit a vydrží Vám přes 2h. Nicméně do špatně osvětlených prostor doporučujeme vzít si fotoaparát s větším senzorem, protože Osmo na to bohužel nestačí.