A je to tady! Pohodový mejdan plný zážitkového focení s krásnými modelkami na vytuněných stagích.

To vše s jedinou vstupenkou, v nových prostorách a pro omezený počet účastníků. Bude nás jen 150. Dorazte na Fotomejdan 2022!

 

 ZAČÍNÁME  17. 9. v 10:00 HODIN

Poučili jsme se z minulých ročníků a letošní Fotomejdan bude v novém kabátě. Připravili jsme 8 + 1 jedinečných zážitkových focení, na které ti bude stačit jedna jediná univerzální vstupenka. Užiješ si tak několik hodin focení se špičkovými lektory za cenu jednoho klasického fotokurzu. Zároveň jsme omezili kapacitu na 150 účastníků, takže to bude maximální pohoda.  Můžete si otestovat techniku partnerů a v roztomilé kavárně posedět s přáteli a podělit se o své fotografické úlovky a hlavně zážitky! Akce bude trvat od 10:00 do 15:00.

CO NÁS NAUČILY PŘEDEŠLÉ ROČNÍKY?

 • Už nechceme přecházení z místa na místo mezi stagemi, všechny scény budou připraveny na jedné “hromadě” v moderních prostorách radnice Prahy 12. 
 • Naučili jsme se, že méně může být více. Pohodu a dostatek prostoru zaručí omezený počet účastníků na 150. Tentokrát už bez strkanic a handrkování. 
 • Chceme vám dopřát to, co vás baví nejvíce. Proto se bude pouze fotit. Na letošním ročníku nenajdete přednášky ani soutěže.  Nebudeme se rozptylovat, budeme jen fotit. 
 • Sortiment občerstvení je široký, ale není součástí vstupného. V atriu radnice bude otevřena kavárna, kde si můžete dopřát něco k pití či snědku z bohaté nabídky. 
 • Podmínkou účasti na akci bude dodržování Kodexu slušného fotografa.  Jeho hlavním pravidlem bude ohleduplnost vůči ostatním kolegům. 

8 + 1 JEDINEČNÝCH STAGÍ NA JEDNOM MÍSTĚ

 

BOHO BOUDOIR s Lenkou Seničovou

Sexy nevěsty s Janem Deverou

Za tajemstvím fine art portrétu s Míšou Caithamelovou a Lenkou Laňkovou

Dramatický portrét sportovce s Galinou Gordeeva a Martinem Vinařem

Fine art historický portrét v krojích s Václavem Šilhou

Portrét zraněného vojáka s Jardou Řezáčem

Historické focení a procesy s Karlem von Hwozdnitz

Cyberpunk Cosplay s Yume

Extra POLE DANCE stage 

ŠPIČKOVÉ MODELKY

Těšit se můžete na výjimečné modelky na všech scénách. Na stagi Sexy nevěsty ti bude pózovat krásná Helen Festin a Cami.the.foxx. Na Boho boudoir stagi zase uhrančivá Olga Shkriuba a Zlý Hobit. Fotomejdan je totiž nejen o originálních stagích a špičkových lektorech, ale i o těch nejlepších modelkách, které opravdu ozdobí tvé portfolio.

PARTNEŘI

Akce má dva hlavní partnery, a to společnost Godox a Focus Nordic. Obě společnosti zajišťují akci poskytnutím světelné techniky. Společnost Godox bude poskytovat technickou podporu svých produktů přímo na místě. Nebudou chybět společnosti Sony a Sigma, které umožní zapůjčení a otestování svých špičkových objektivů. Těšit se můžete na osvědčené klasiky i horké novinky. Budete si moci osahat i bateriové generátory značky EcoFlow, kterými také budeme na stagích napájet stálá světla.

ZAPŮJČENÍ OBJEKTIVŮ

 

  Pokud máš vyhlédnutý objektiv, který by jsi rád zkusil a případně i pořídil tak na Fotomejdanu jich bude mraky k dispozici. Na své si přijdou příznivci značek NIKON, SONY a SIGMA.
  • U vstupu do radnice budou tři stánky našich partnerů, kde si svůj vysněný kousek budeš moc půjčit na focení na stagích. Promysli to, ať víš po kterém objektivu skočíš!!

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

 

 • Na 8+1 originálních stagích si užiješ bezva focení a z každé z nich si odneseš jedinečný zážitek a skvělou fotku do svého portfolia 
 • 5 hodin focení v pohodové atmosféře při omezeném počtu 150 účastníků. 
 • Všechny stage pohodlně pod jednou střechou a každá s vlastní nezaměnitelnou atmosférou. 
 • Přístup k jednotlivým scénám po celou dobu konání akce. 
 • Neopakovatelná možnost osobně se podílet na překonání evropského rekordu v ambrotypii s Karlem von Hwozdnitz

SVÁČU CHYSTAT NEMUSÍŠ

Na místě si pochutnáš na dobrotách  místní  kavárny radnice, kde na tebe bude číhat bašta celý den. Kavárna bude otevřena jen pro účastníky Fotomejdanu. Sváča v baťůžku není třeba.

Díky silnému partnerovi, městské části Praha 12, máme premiérově k dispozici zcela nové prostory pro konání akce, a to přímo radnici městské části Praha 12. Uvnitř bude probíhat veškerý program, takže už žádné dlouhé přecházení mezi workshopy a stagemi.

CO VŠE ZÍSKÁŠ V JEDNÉ VSTUPENCE?

Pohodové fotografování na všech 8+1 vytuněných stagích za cenu jednoho workshopu. 

Budeš mít dostatek prostoru pořídit nádherné obrazy do svého portfolia. 

Možnost poklábosit s lektory, kolegy a partnery akce včetně testování techniky.

ZAPAMATUJ SI

10:00 – Začínáme! Registrace i slavnostní zahájení proběhne ve budově radnice Prahy 12

Všechny stage budou umístěny pod jednou střechou radnice Prahy 12.

Parkování je zajištěno na chráněném parkovišti radnice.

Pokud pojedeš MHD, tak vystup na zastávce “Radnice Praha 12” (autobusové linky č. 117 a 215). Případně je v nedaleko i tramvajová zastávka “Čechova čtvrť”, kam jezdí linka č. 21.

Registrace je u hlavního vstupu do radnice.

RADNICE Prahy 12 nelze přehlédnout. Neboj.

hvězdný tým - FOTOMEJDAN 2022

Jan Devera, Lenka Seničová, Míša Caithamelová, Václav Šilha, Lenka Laňková, Karl von Hwozdnitz (Karel Richtr), Galina Gordeeva, Martin Vinař, Jarda Řezáč a Yume

JEDNA VSTUPENKA PRO VŠECHNY STAGE

Letos získáš s jednotnou vstupenkou neomezený přístup všech 8+1 stagí. Během 5 hodin tak můžeš fotit dle libosti a volně přecházet mezi jednotlivými stagemi.

STAGE

BOHO – Lenka Seničová

Lenka Seničová si pro vás připravuje lehce lechtivou scénu s dvěma nádhernými modelkami ve stylu Boho. Odráží se v něm bohémský styl života lidí, kteří žili nekonvenčním, bohatým a uměleckým životem. Tato scéna bude odrážet nezávislost, spontánnost, lehkost bytí a romantiku. Vše bude laděno v přírodních tónech. Naše modelky uvidíme jako exotické bohyně či víly. Pro nadšence budoir fotografie jde také o skvělou příležitost, jak si rozšířit portfolio o působivé a originální fotografie. Svítit budeme stálými světly od Focus Nordic a nebo budeme využívat přirozeného světla v krásném prostředí svatebního sálu.

SEXY NEVĚSTY – Jan Devera

Honza Devera bude fotit dvě nádherné, smyslné a tak trochu nestydaté nevěsty. Ty budou dovádět pod taktovkou Honzy v prostorách skutečné svatební síně. Budete používat výkonné bateriové záblesky společnosti Godox.

ZA TAJEMSTVÍM FINE ART PORTRÉTU – Michaela Caithamelová a Lenka Laňková

Pro milovníky FineArt fotografie máme skvělou zprávu. Své umění a síly dají na této stagi dohromady Lenka Laňková a Michaela Caithamelová a připravily pro vás neobyčejnou stage v tomto stylu. Modelkami budou úchvatné sestry, dvojčata Týnka a Denča, která budou oblečená v dobových šatech zapůjčených v Barrandovských ateliérech. Fotit budeme před ručně malovaným plátnem a k dispozici budou různé rekvizity. Budete tak tvořit fotografie, které budou vypadat jako obraz z dob minulých…

DRAMATICKÝ SPORTOVNÍ PORTRÉT – Galina Gordeeva a Martin Vinař

Galina Gordeeva vás vezme do světa sportu. Připravila si svalnaté téma, takže na pozoru by měly být zejména ženské pohledy. Na stagi, která bude zároveň ringem, vás bude čekat mužný vypracovaný boxer. O akci nebude nouze. Na podobné vlně naváže na Galinu Martin Vinař, se kterým si v hledáčku užijete pro změnu mladou kickboxerku. Budete používat svícení ve stylu Joela Grimese, které je pro tuto scénu jako dělané. Pro tu pravou atmošku použijete i magnéziový prášek a mlhu. Prostě se budete cítit jako v pravém ringu.

HISTORICKÉ PROCESY – Karl von Hwozdnitz

Mistr historických procesů Karl von Hwozdnitz bude fotit na své ohromné velkoformátové historické přístroje. Společně si vymácháte ruce ve vývojce a při Karlově přednášce se necháte unést nekonečnými znalostmi v oblasti historických procesů a podmanivým hlasem. Prostě zastávka analog. A co víc – každý z vás bude součástí projektu, který nemá v Evropě obdoby. Budete spolu s Karlem překonávat současný evropský rekord v ambrotypii.

Hned po zahájení Fotomejdanu se zde uskuteční pořízení skupinové fotografie pro evropský rekord. Karel se následně bude věnovat vyvolání fotky. Ve 13:30 se můžete těšit na hodinovou praktickou přednášku o Ferotypii včetně vyfocení a vyvolání fotky zúčastněných. Fotka jim bude poskytnuta v digitální podobě. V závěru bude odhalena u vchodu rekordní fotografie.

FINE ART HISTORICKÝ KOSTÝMOVÝ PORTRÉT – Václav Šilha

Vašek Šilha a šťavnatá modelka v originálním českém lidovém kroji. Zaměříte se i na pózování, aby odpovídalo kontextu doby. Vašek je zároveň držitelem několika cen Czech Press Photo.

PORTRÉT ZRANĚNÉHO VOJÁKA – Jarda Řezáč

S Jardou Řezáčem se vrátíte zpět v čase a necháte se unést do dob první světové války. Ocitnete se ve frontovém lazaretu a fotit budete příběh vojáka zraněného v bitvě. Používat přitom budete stálá světla světla, světelné efekty a dým pro správnou atmosféru.

COSPLAY – Yume

Peckovou stage, kde se nebudete nudit si připravila Yume. Ani fanoušci cosplaye tak nepřijdou zdaleka zkrátka. Tato scéna se bude fotit v exteriéru, v prostoru před futuristickou fasádou radnice. Používat se bude jedinečné, extrémně výkonné, LED stálé světlo Nanlux Evoke 1200 od Focus Nordic, kterých je v naší republice jako šafránu!

EXTRA POLE DANCE STAGE

Zde na vás bude čekat mladá smyslná tanečnice u tyče. Na pole dance stage čekejte spoustu triků od mladé pole dance tanečnice. Triky jsou speciálně vybrány tak, aby byly skvěle fotitelné. Naše smyslná sexy tanečnice je nejen tanečnicí, ale i neotřelou modelkou, která dodá vašim fotkám mimořádný šmrnc!

KOUPIT VSTUPENKU

Kde se akce bude konat

Registrace účastníků proběhne v areálu moderní budovy radnice Prahy 12, kde se bude odehrávat celá akce. Vnitřní workshopy budou svištět současně na všech 8+1 stagích.

Každý z vás dostane při registraci plánek. Neztratíte se, a kdyby, tak po celém areálu se budou toulat týpkové s foťáky na krku, kteří vás rádi nasměrují…

 

0