Lektoři

Tohle jsme my. Naše parta továrních lektorů. Nejsme teoretici. Fotografií se živíme. To co učíme během našich fotografických kurzů děláme na denní bázi. Spojuje nás několik věcí:

  • Každý z nás má úzkou specializaci.
  • Výuka vychází z naší praxe.
  • Učíme tak, abyste si to užili.
  • Učíme, to co umíme a to co nás baví a zároveň živí.
  • Během kurzů šíříme pohodu a dobrou náladu.

Galina Gordeeva

Fotografka, lektorka, autorka fotografických kurzů

Fotografování se věnuje od roku 2004. Několik let pracovala jako redaktorka časopisu Digital Photo (Moskva), učila fotografování a Photoshop, napsala řadu kurzů o fotografování. V dnešní době spolupracuje s několika pražskými fotografickými školami, šéfuje speciály časopisu Digitální foto pokračuje ve fotografování. Ve své tvorbě se nemůže obejít bez pokusů, což je důvod proč se během posledních let stále více věnuje experimentálním technikám včetně malování světlem. Kromě fotografování se věnuje studiu jazyků: je doktorandkou na FFUK a kromě češtiny ovládá ruštinu, angličtinu a slovinštinu.

Osobní stránky lektorky:
www.galagordeeva.com

Photographer, photography teacher, author of photography courses
Galina has been devoting herself to photography from the year 2004. She was working as an editor in chief in Digital Photo magazine (Russia), wrote several photography courses, taught photography as well. Now Galina works with several photography schools in Prague, works as an editor in chief on photography special issues in Digitální Foto magazine in Prague and goes on making photos. She is fond of experiments in photography, so during the last several years she devotes herself to experimental techniques including light painting. In addition to photography Galina studies languages, she is a doctoral student on Faculty of Arts of Charles University and besides Czech can communicate in Russian, English and Slovenian languages.

Igor Mikula

Slovenský fotograf žijící v České republice. Na fotografické scéně je poměrně nový, ale i za tak krátkou dobu (aktivně fotí od roku 2014) už stačil získat ocenění jak v domácích, tak zahraničních soutěžích. V nultém a prvním ročníku Czech Nature Photo získal hned 4 nominace, zvítězil v mezinárodní soutěži Australia Geographics Nature Photographer of the Year v kategorii Portrét o obsadil třetí místo v International Nature Photography Competition Asferico v sekci Other animals.

Michal Krause

Michal fotografuje bezmála 20 let a dnes se zaměřuje hlavně na wildlife fotografii. Při cestách za ní navštívil čtyři kontinenty a řadu biotopů od tropických deštných pralesů přes africké savany, lesy mírného pásma až po hory a arktické pláně. Právě chladný sever řadí mezi své srdeční záležitosti a rád se do arktické přírody vrací. Jeho fotografie byly oceněny v domácí soutěži Czech Press Photo a v mezinárodních soutěžích Wildlife Photo Contest a Nature’s Best. Má za sebou několik individuálních i společných výstav fotografií divoké přírody. Je hrdým ambasadorem značek Fujifilm X a f-stop. I většina jeho dalších aktivit je v současnosti propojena s fotografií – je autorem několika stovek vzdělávacích článků a tří úspěšných e–knih o zpravování fotografií, vydává fotografický newsletter Lepší fotky, pravidelně přednáší a pořádá individuální fotografické kurzy. V neposlední řadě je pak spoluzakladatelem fotografické soutěže Czech Nature Photo a třikrát předsedal její porotě.

Marie Solařová

Maruška si zamilovala líčení už na střední škole a malovala koho mohla, až se koníček překlopil do profese. Základy líčení a kosmetiky nasbírala na kosmetické škole a jako kosmetička v pražských salónech. Poslední roky se specializuje hlavně na líčení – tři roky vedla kurzy líčení v kosmetické společnosti, učí líčit klientky ve svém salonu, spolupracuje s fotografickými školami a pátým rokem jako maskérka s fotografem Antonínem Lavrenčíkem.

Daniel Pražák

Dan je učitel s foťákem v ruce. Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, učil na soukromých i stáních školách, pracoval s dětmi ulice v Kongu a vedl kroužky pro děti z dětským domovů. Na vysoké škole začal fotit a protože rád cestuje, tak oba koníčky spojil. Má za sebou výstavy z Bornea, Filipín, Albánie, Skandinávie a dalších míst. Věnuje se hlavně reportážní fotografii (několik let fotil pro Univerzitu Karlovu), ale není mu cizí ani portrétní nebo sportovní fotka (dlouhodobě spolupracuje s Ivetou a Davidem Kotlabovými, mistry světa v pole-dance).

Vojta Herout

Profesně se začal fotografii věnovat v Londýně v roce 2007, kde fotil pro renomovanou realitní kancelář. Po návratu z Londýna v roce 2009 zakotvil v Praze. Je fotografem na volné noze a věnuje se pestré škále fotografických žánrů, od reportáže, přes portrét až k reklamní fotografii. Ve volném čase se nejraději toulá krajinou, samozřejmě jak jinak než s fotoaparátem. V roce 2017 založil cestovní kancelář zaměřující se na anglicky vedené fotografické workshopy a tours.

Vojta „Vojtič“ Havlíček

Vojtěch Havlíček je pražský retušér a fotograf. Studium ukončil v roce 2017, v současné době pracuje na retuších pro Škoda auto a na vlastních projektech (rozsáhlé fotomontáže, reklamní fotografie).

Lucie Maršíková

Lucie je zkušená fotografka, která se specializuje na rodinnou a portrétní fotografii. Po absolvování rekvalifikačního kurzu reklamní fotografie si na Praze 4 otevřela svůj první fotoateliér.
V současnosti se rodinné fotografii věnuje intenzivně ve svém krásném a prostorném ateliéru v Popovičkách na okraji Prahy. Za svoji profesní kariéru má za sebou dvě fotografické výstavy, je autorkou charitativního kalendáře pro Domov Sue Ryder a spolupracovala s několika významnými společnostmi na jejich reklamních kampaních.

Patrik Skřížala

Patrik Skřížala je fotograf, který se specializuje na interiéry a exteriéry nemovitostí. Jeho hlavní pracovní náplní je fotografování nemovitostí pro inzerci na realitním trhu. Jak sám říká: “Když dobře nafotíte byt či dům, zrychlíte prodej a děláte si prostor pro další potencionální klienty z doporučení”. Za dobu 2 let co se v tomto odvětí pohybuje nafotil nespočet nemovitostí a využívají ho největší realitní kanceláře v ČR.

Antonín Lavrenčík

Antonín Lavrenčík je profesionální portrétní fotograf a lektor se sídlem v Praze. Úzce se specializuje na žánr portrétní fotografie. Působí ve vlastním „Ateliéru v továrně“ v Modřanech na Praze 4.

0