Lektoři

Tohle jsme my. Naše parta továrních lektorů. Nejsme teoretici. Fotografií se živíme. To co učíme během našich fotografických kurzů děláme na denní bázi. Spojuje nás několik věcí:

  • Každý z nás má úzkou specializaci.
  • Výuka vychází z naší praxe.
  • Učíme tak, abyste si to užili.
  • Učíme, to co umíme a to co nás baví a zároveň živí.
  • Během kurzů šíříme pohodu a dobrou náladu.

Petr Hajduch

Učitel, fotograf a muzikant. V současné době trápí studenty ze SŠ a VOŠ na jihu Čech, v oblasti IT a multimédií. Téměř 10 let vedl skautský oddíl a letní tábory. Svou fotografickou tvorbu bere jako všestranou disciplínu – od reportážní fotografie, přes portréty a svatby až po krajinky.

Jan Tichý

Honza Tichý je profesionální fotograf, lektor a ambasador značky SONY. Věnuje se převážně fotografování svateb, ale v jeho tvorbě se často objevují lidé, běžný život a architektura. Je posedlý charakterem starých manuálních objektivů, které různě adaptuje a využívá na moderní digitální technice. Každý rok lektoruje desítky fotografických kurzů a neustále se snaží hledat krásu v těch úplně nejobyčejnějších věcech.

Martin Vinař

Jmenuji se Martin Vinař a po menší pauze, kde jsem se realizoval jako vytrvalostní sportovec, fotím bezmála 20 let. Mojí specialitou byl motosport, kdy jsem fotil pro přední české a zahraniční motoristické časopisy. Vydal jsem dvě knihy ENDURO MOTOCROSS 2006 a 2007 ještě pod jménem Martin Pichl. V poslední době jsem propadl portrétům, vlastním projektům a fotografování přírody. Z reportážní fotografie pak hledám nové úhly pohledu ve sportu a nevyhýbám se ani svatbám.

Lenka Seničová

Stojím si za tím, že dobrou fotografii dělají emoce, emoce a emoce. Profesionální technické zpracovaní, atraktivní lokace exteriérů a exkluzivní ateliéry jsou pro mne samozřejmostí, ale stále platí , že bez emocí jsou to jen prázdné kulisy.
Věnuji se fotografování už od dětství, i když profesně jsem se nejdříve uplatňovala v oborech, které s fotografií neměly nic společného.
Vždy mi však v práci chyběla jedna věc – emoce.

Budoární fotografie emoci zcela určitě přinese i do vašeho života. Udělat ženu klientku šťastnou budoární fotografií je skutečná radost a já se s vámi o ni velice ráda podělím.

Jakub Kapaník

Fotografování se plně věnuji již několik let a je i mým největším koníčkem spolu s cestováním. Nejraději mám focení krajiny. Není mi cizí ani portrétní fotografie a mám zkušenosti i s jinými žánry. Působil jsem jako redaktor webu FotoAparát.cz. Zabývám se testováním fotomobilů a působil jsem již na několika fotografických táborech. Mám dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi. Pravidelně publikuji v magazínu Digitální Foto články zaměřené na úpravy v programu Adobe Photoshop.

Lukáš Kenji Vrábel

Kenji je svatební, portrétní a lifestylový fotograf, retušér a lektor. Je součástí týmu Svatber (svatební foto a video). Působí jako ambasador značek Sigma, Zoner a Studio Ninja. Má zkušenosti s vedením řady úspěšných kurzů a workshopů. V komerční fotografii, ale i ve své vlastní tvorbě nejčastěji využívá důvtip, vášeň a foťák. Má za sebou několik úspěchů nejen v mezinárodních soutěžích, sérii líbivých výstav, pár ocenění a neúspěšnou kariéru sólového zpěváka. Vystudoval gymnázium v Jihlavě, kde nyní také žije. Za focením ale cestuje i do vzdálených končin.

Irena Horáková

Od mala jsem chodila na ZUŠ ke dvěma skvělým akademickým malířům a moje láska ke kreslení později přešla k fotografii. Fotka si získala moji pozornost a srdce. Aktuálně mě nejvíce zajímají portréty, kterým se věnuji. Do fotek se snažím otisknout kousek mojí fantazie a usiluji o zachycení osobnosti portrétované osoby s lehkým nádechem pohádky.

Aneta Jungerová

Aneta Jungerová se focením psů nejen v ateliéru zabývá více než deset let. Do jejího portfolia patří psi chytající pamlsky, nebo bubliny, ale i elegantní portréty, nebo psi ve skoku. Focení bylo její vášní odjakživa. Začínala u koní a „koňská“ fotka byla i její první otištěná v časopise. Je samouk a vše, co umí si sama vydřela. Vypracovala se ke svému ateliéru a také  známému jménu v bublině pejskařů.
Má za sebou několik zakázek od českých pet firem a nespočet nafocených psů pro klienty… Teď se mimo jiné zaměřuje i na pomoc psím fotografům, kteří potřebují ukázat směr ať už ve focení, nebo v podnikání jako takovém.

Zdeňka Povolen

Ráda si buduji ve fotkách atmosféru, vkládám do nich emoce a myslím, že na fotce je důležité, aby měla duši. Fotím hlavně lidi, často kostýmy, občas akty a příběhové série. Hodně si zakládám na kvalitní komunikaci a příjemné atmosféře během focení. Mám ráda užívání praktických efektů jako třeba dým, oheň, jiskry, světla, pohyby oblečení a […]

Jan Devera

Žije a fotografuje v Plzni a je členem Plzeňského fotoklubu, kde působí už řadu let. Svoji první fotografii vytvořil v 8 letech fotoaparátem Smena 8. Následně se přes analogovou fotografii a zvětšovák v koupelně dostal až k digitální fotografii, které se věnuje od roku 2009. Převážně fotí ženský portrét, glamour a akt a jeho doménou je […]

Karl von Hwozdnitz (Karel Richtr)

Je fotograf a výtvarník se specializací na portrét a akt. Používá zejména historické fotografické procesy a reprodukční techniky z druhé poloviny 19. století.

František Konopa

24letý fotograf a učitel fotografie ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech představuje nový soubor portrétních fotografií, které dohromady tvoří jedinečné příběhy. Jak sám autor říká, je to reakce na současný stav české portrétní fotografie, která mu už přišla bez šťávy, zaměřená na technickou dokonalost a fotografie bez příběhu, kde modelky zapózují a diváci nedostanou z fotek přidanou hodnotu. Útočí na emoce, každodenní reálné příběhy a i ty vzdáleně reálné.

0