Lektoři

Tohle jsme my. Naše parta továrních lektorů. Nejsme teoretici. Fotografií se živíme. To co učíme během našich fotografických kurzů děláme na denní bázi. Spojuje nás několik věcí:

  • Každý z nás má úzkou specializaci.
  • Výuka vychází z naší praxe.
  • Učíme tak, abyste si to užili.
  • Učíme, to co umíme a to co nás baví a zároveň živí.
  • Během kurzů šíříme pohodu a dobrou náladu.

Aneta Jungerová

Aneta Jungerová se focením psů nejen v ateliéru zabývá více než deset let. Do jejího portfolia patří psi chytající pamlsky, nebo bubliny, ale i elegantní portréty, nebo psi ve skoku. Focení bylo její vášní odjakživa. Začínala u koní a „koňská“ fotka byla i její první otištěná v časopise. Je samouk a vše, co umí si sama vydřela. Vypracovala se ke svému ateliéru a také  známému jménu v bublině pejskařů.
Má za sebou několik zakázek od českých pet firem a nespočet nafocených psů pro klienty… Teď se mimo jiné zaměřuje i na pomoc psím fotografům, kteří potřebují ukázat směr ať už ve focení, nebo v podnikání jako takovém.

Zdeňka Povolen

Ráda si buduji ve fotkách atmosféru, vkládám do nich emoce a myslím, že na fotce je důležité, aby měla duši. Fotím hlavně lidi, často kostýmy, občas akty a příběhové série. Hodně si zakládám na kvalitní komunikaci a příjemné atmosféře během focení. Mám ráda užívání praktických efektů jako třeba dým, oheň, jiskry, světla, pohyby oblečení a […]

Jan Devera

Žije a fotografuje v Plzni a je členem Plzeňského fotoklubu, kde působí už řadu let. Svoji první fotografii vytvořil v 8 letech fotoaparátem Smena 8. Následně se přes analogovou fotografii a zvětšovák v koupelně dostal až k digitální fotografii, které se věnuje od roku 2009. Převážně fotí ženský portrét, glamour a akt a jeho doménou je […]

Karl von Hwozdnitz (Karel Richtr)

Je fotograf a výtvarník se specializací na portrét a akt. Používá zejména historické fotografické procesy a reprodukční techniky z druhé poloviny 19. století.

František Konopa

24letý fotograf a učitel fotografie ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech představuje nový soubor portrétních fotografií, které dohromady tvoří jedinečné příběhy. Jak sám autor říká, je to reakce na současný stav české portrétní fotografie, která mu už přišla bez šťávy, zaměřená na technickou dokonalost a fotografie bez příběhu, kde modelky zapózují a diváci nedostanou z fotek přidanou hodnotu. Útočí na emoce, každodenní reálné příběhy a i ty vzdáleně reálné.

Gabriela Homolová

Gabriela Homolová, vystudovala Provozně ekonomickou fakultu ČZU v Praze. Několik let pracovala v oboru, který vystudovala. K fotografování se dostala po narození svých dětí, kdy vášnivě zachycovala téměř každý důležitý okamžik jejich života. Od roku 2011 se fotografování věnuje profesionálně. Po získání zkušeností téměř ve všech oborech fotografie se rozhodla svoji pozornost věnovat portrétní fotografii. Jejím cílem je vytvářet krásné, nadčasové a emotivní portréty dětí i dospělých. Portréty, které každé ženě dokážou zvednout její sebevědomí. Portréty, které si lidé v každé rodině budou předávat z generace na generaci.

Tomáš Coufal

Jmenuji se Tomáš Coufal a k focení a natáčení jsem se dostal přes svoji životní lásku a tou je skateboarding. Postupem času mě focení bavilo víc a víc, a jelikož jsem se hodně pohyboval po ulicích, oslovila mě streetová a reportážní fotografie. Samostudiem jsem si zjišťoval, co a jak, a dále jsem se vzdělával. Následně jsem se dostal k prodeji fototechniky, kde se mi otevřely dveře k mnoha fotoaparátům a kamerám a mohl jsem technicky i osobně růst. Začal jsem vest své první kurzy a natáčet své první větší projekty. V současné době se nejvíce věnuji natáčení svatebních, reportážních a backstage videí a focení streetové fotografie.

Petr Nosek

V roce 2009 jsem vystudoval VUT v Brně obor Informační technologie. Od stejného roku se aktivně věnuji obchodu, osobnostnímu rozvoji a nasazování IT nástrojů pro podnikatele. Mám rád, když mají nástroje přináší okamžitý užitek. V oblasti IT mám opravdu širokou škálu znalostí (např.: Linux, Wordpress, Google Apps Script, PHP, Javascript)  a mimo spravuji webové stránky https://ateliervtovarne.cz.

Daniel Valčík

Jsem profesionální fotograf, grafik a webdesigner. I když je focení jednou ze součástí mého živobytí, vždy jsem k němu přistupoval s láskou a respektem. Během let jsem spojil lásku k něžnému pohlaví s láskou k focení a vyprofiloval jsem se jako fotograf žen. Věnuji se jak portrétům, tak i boudoir a playboy fotografii a v neposlední řadě i fashion. Můj repertoár fotografií zdobí playmate Isizzu (která začínala rovnou v Americkém Playboy Plus) či Lady Jo Nell, tak i celebritky jako je Nela Slováková nebo Julia Zugarová.

Michaela Caithamelová

Jmenuji Michaela Caithamelová a vždy jsem měla k umění blízko. Již můj pradědeček se živil jako umělecký malíř a já sama jsem chodila do ZUŠ a nějaký čas se věnovala olejomalbě. Kromě fotografování se také věnuji svým dvěma synům, a tak si můžete na mé tvorbě všimnout, že mám k dětem velmi blízko a fotím je nejraději. Fotím na Praze 4 v Modřanech, kde si pronajímám malou místnost, bývalou kočárkárnu, a nově fotím také v Ateliéru v továrně, kde se díky prostoru, nádherným ručně vytvořeným fotopozadím a spoustě rekvizit můžu pořádně vyřádit. Moje tvorba pokračuje pak doma, kde na počítači svým fotografiím dodám to ono kouzlo, díky němuž výsledná práce evokuje malované umělecké dílo.

Vendula Sobotková

O fotografii se začala zajímat už v roce 2008 a následně se začala vzdělávat ať už v rámci dlouhodobých kurzů či samostudia. Díky zájmu o fotografii a fotoaparáty se dostala k prodeji fototechniky a skrze prodej se setkala s většinou dnešních fotoaparátů a osvojila si nejen znalosti o nich, ale také o jejich ovládání. Díky individuálním školením v sobě objevila touhu lidem předávat své znalosti a zkušenosti. Zajímá se o portrétní fotografii, ale také fotografuje jídlo.

Zuzana Zajacová

Jmenuji se Zuzka a svět pozoruju přes hledáček fotoaparátu. Občas jej vidím barevně, občas černobíle, pozoruju světlo, formující tvary, zachycuju příběhy, objevuju nová zákoutí a setkávám se se zajímavými lidmi. Fotografii se věnuji ve volném čase. Zajímám se o reportážní a street fotografii a mojí poslední velkou zálibou je portrétní fotografie v exteriéru/interiéru.
Tak nakonec citát americké fotografky Berenice Abbott, který vystihuje, co pro mě fotografie znamená. Prostě a jednoduše:
„Fotografie pomáhají lidem vidět.“
zuzkazajac.com

0