Lektoři

Michal Hurník

Fotograf, lektor. Milovník pejsků a přírody. Fotografování se věnuje od roku 2018, kdy si pořídil svého prvního pejska. Od té doby vyfotil stovky fotek na zakázku a jeho kurzy navštívilo již více než 600 účastníků. Michal se nevěnuje jen fotografii pejsků, fotí prakticky všechna zvířata, co se mu dostanou před objektiv. Když má čas, rád se věnuje také wildlife fotografii.

Natálie Zikmundová

Natálie je studentka, která nám vyrostla z řad táborníků. Jejím největším koníčkem není nic jiného než fotografování. Fotí čtvrtým rokem a zaměřuje se především na fotografování portrétů a reportáží. Miluje práci s dětmi, ve které má bohaté zkušenosti. Na letní tábory jezdí jako asistentka již řadu let a už druhým rokem vede dětský fotografický kroužek u nás v ateliéru. Kromě focení ráda cestuje a hledá nové výzvy.

Edita Bízová

Edita Bízová je portrétní fotografka s fotoateliérem v Pardubicích a ve španělské Valencii. Její fotografie se objevují v zahraničních i českých časopisech. Edita vidí krásu v každé ženě a ví, jak ji zachytit na fotografiích, aby dámy vypadaly, jako hvězdy na titulkách časopisů.

Barbora Biňovcová

Bibora přistupuje ke své tvorbě intuitivně. Hlavním tématem její tvorby je žena. Opakujícím se prvkem pak, přirodniny a voda. Má ráda pihy, vrásky a zvláštnosti. A to vše v desaturovaných barvách.
Skrz hledáček fotoaparátu se lidem dostane velmi blízko a to je to, co jí na fotce nejvíce baví.

Má za sebou řadu výstav v ČR (X-foto Gallery, Champagnerie..) i v zahraničí. Např. spoluúčast na výstavě v Teheránu, Paříži, NY. Spolupracuje s Italským vydavatelstvím na přebalech knih, prodává plakáty pro Desenio.
Její fotky jsou publikovány v českých i zahraničních periodikách. Občas píše výukové články pro Digitální foto magazín.

Michaela Caithamelová

Michaela Caithamelová se soustředí na focením rodin, dětí, portrétů jak venku, tak v ateliéru v pražských Modřanech. Míša své fotografie významně ovlivňuje v post procesu a dodává svým fotkám malovaný Fine art nádech.

Antonín Lavrenčík

Antonín Lavrenčík je profesionální portrétní fotograf a lektor se sídlem v Praze. Úzce se specializuje na žánr portrétní fotografie. Výuce fotografie se věnuje od roku 2014. Klade důraz na praktickou a příkladnou stránku výuky. Pracuje s mládeží a vede letní dětské tábory. Má letité pedagogické zkušenosti. Působí ve vlastním „Ateliéru v továrně“ v pražských Modřanech.

Lucie Maršíková

Lucie je zkušená fotografka, která se specializuje na rodinnou a portrétní fotografii. Po absolvování rekvalifikačního kurzu reklamní fotografie si na Praze 4 otevřela svůj první fotoateliér.
V současnosti se rodinné fotografii věnuje intenzivně ve svém krásném a prostorném ateliéru v Popovičkách na okraji Prahy. Za svoji profesní kariéru má za sebou dvě fotografické výstavy, je autorkou charitativního kalendáře pro Domov Sue Ryder a spolupracovala s několika významnými společnostmi na jejich reklamních kampaních.

Galina Gordeeva

Fotografka, lektorka, autorka fotografických kurzů. Fotografování se věnuje od roku 2004. Několik let pracovala jako redaktorka časopisu Digital Photo (Moskva), učila fotografování a Photoshop, napsala řadu kurzů o fotografování. V dnešní době šéfuje v časopisu Digitální foto, vede fotoklub a pokračuje ve vlastní tvorbě. Nikdy se nemůže obejít bez pokusů, což je důvod proč se během posledních let stále více věnuje experimentálním technikám včetně malování světlem.

František Konopa

24letý fotograf a učitel fotografie ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech představuje nový soubor portrétních fotografií, které dohromady tvoří jedinečné příběhy. Jak sám autor říká, je to reakce na současný stav české portrétní fotografie, která mu už přišla bez šťávy, zaměřená na technickou dokonalost a fotografie bez příběhu, kde modelky zapózují a diváci nedostanou z fotek přidanou hodnotu. Útočí na emoce, každodenní reálné příběhy a i ty vzdáleně reálné.

Karl von Hwozdnitz

Je fotograf a výtvarník se specializací na portrét a akt. Používá zejména historické fotografické procesy a reprodukční techniky z druhé poloviny 19. století.

Jan Devera

Žije a fotografuje v Plzni a je členem Plzeňského fotoklubu, kde působí už řadu let.
Svoji první fotografii vytvořil v 8 letech fotoaparátem Smena 8. Následně se přes analogovou fotografii a zvětšovák v koupelně dostal až k digitální fotografii, které se věnuje od roku 2009.
Převážně fotí ženský portrét, glamour a akt a jeho doménou je černobílá fotografie. Věnuje se také historickému fotografickému procesu Van Dyke

Lukáš Kenji Vrábel

Kenji je svatební, portrétní a lifestylový fotograf, retušér a lektor. Je součástí týmu Svatber (svatební foto a video). Působí jako ambasador značek Sigma, Zoner a Studio Ninja. Má zkušenosti s vedením řady úspěšných kurzů a workshopů. V komerční fotografii, ale i ve své vlastní tvorbě nejčastěji využívá důvtip, vášeň a foťák. Má za sebou několik úspěchů nejen v mezinárodních soutěžích, sérii líbivých výstav, pár ocenění a neúspěšnou kariéru sólového zpěváka. Vystudoval gymnázium v Jihlavě, kde nyní také žije. Za focením ale cestuje i do vzdálených končin.

Martin Vinař

Jmenuji se Martin Vinař a po menší pauze, kde jsem se realizoval jako vytrvalostní sportovec, fotím bezmála 20 let. Mojí specialitou byl motosport, kdy jsem fotil pro přední české a zahraniční motoristické časopisy. Vydal jsem dvě knihy ENDURO MOTOCROSS 2006 a 2007 ještě pod jménem Martin Pichl. V poslední době jsem propadl portrétům, vlastním projektům a fotografování přírody. Z reportážní fotografie pak hledám nové úhly pohledu ve sportu a nevyhýbám se ani svatbám.

Petr Hajduch

Učitel, fotograf a muzikant. V současné době trápí studenty ze SŠ a VOŠ na jihu Čech, v oblasti IT a multimédií. Téměř 10 let vedl skautský oddíl a letní tábory. Svou fotografickou tvorbu bere jako všestranou disciplínu – od reportážní fotografie, přes portréty a svatby až po krajinky.

Václav Šilha

Václav Šilha je profesionální fotograf, který spolupracuje s prestižními časopisy jako jsou BBC Wildlife Magazine, National Geographic a další. Je také držitelem několika cen Czech Press Photo a to jak za fotografie, tak i za video.

Lenka Laňková

Lenka Laňková je profesionální fotografka s celoživotním zaujetím pro „krásná umění“. Vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara a Estetiku na FF UK v Praze. V současnosti se věnuje nejvíc portrétní fotografii se zaměřením na výtvarný a fine art portrét. Člověka – a snové hlubiny jeho vnitřního světa – zachycuje umělecky intuitivní a zároveň výtvarně promyšlenou formou, podstatnou součásti její tvorby je kreativní postproces.

Lenka Seničová

Stojím si za tím, že dobrou fotografii dělají emoce, emoce a emoce. Profesionální technické zpracovaní, atraktivní lokace exteriérů a exkluzivní ateliéry jsou pro mne samozřejmostí, ale stále platí , že bez emocí jsou to jen prázdné kulisy.
Věnuji se fotografování už od dětství, i když profesně jsem se nejdříve uplatňovala v oborech, které s fotografií neměly nic společného.
Vždy mi však v práci chyběla jedna věc – emoce.

Budoární fotografie emoci zcela určitě přinese i do vašeho života. Udělat ženu klientku šťastnou budoární fotografií je skutečná radost a já se s vámi o ni velice ráda podělím.

Martina Stiborová

Mobile Apps & Web

Jmenuji se Martina Stiborová a jsem profesionální fotografka. Na dráhu řemesla fotografie mně svedlo více faktorů, jeden však byl nejsilnější a to touha po zachycení jedinečných scenérií. Je pro mně vždy výzvou zachytit v hledáčku krásnou kompozici, kterou podtrhnou správně zvolené kombinace barev a světla, kdy finální fotografie projde ještě důkladným postprocesem v Photoshopu. Ve svém ateliéru v Neratovicích vytvářím pro klienty osobní či rodinné portréty, business portréty, glamour fotografie, kdy stylizace a pózovaní jsou pro vznik fotografie samozřejmostí. Reportážní fotografie u mně nehledejte. Mým cílem je odevzdat klientovi obraz, který bude zdobit jeho domov.