Lektoři

Tohle jsme my. Naše parta továrních lektorů. Nejsme teoretici. Fotografií se živíme. To co učíme během našich fotografických kurzů děláme na denní bázi. Spojuje nás několik věcí:

  • Každý z nás má úzkou specializaci.
  • Výuka vychází z naší praxe.
  • Učíme tak, abyste si to užili.
  • Učíme, to co umíme a to co nás baví a zároveň živí.
  • Během kurzů šíříme pohodu a dobrou náladu.

Martina Stiborová

Jmenuji se Martina Stiborová a jsem profesionální fotografka. Na dráhu řemesla fotografie mně svedlo více faktorů, jeden však byl nejsilnější a to touha po zachycení jedinečných scenérií. Je pro mně vždy výzvou zachytit v hledáčku krásnou kompozici, kterou podtrhnou správně zvolené kombinace barev a světla, kdy finální fotografie projde ještě důkladným postprocesem v Photoshopu. Ve svém ateliéru v Neratovicích vytvářím pro klienty osobní či rodinné portréty, business portréty, glamour fotografie, kdy stylizace a pózovaní jsou pro vznik fotografie samozřejmostí. Reportážní fotografie u mně nehledejte. Mým cílem je odevzdat klientovi obraz, který bude zdobit jeho domov.

Lenka Laňková

Lenka Laňková je profesionální fotografka s celoživotním zaujetím pro „krásná umění“. Vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara a Estetiku na FF UK v Praze. V současnosti se věnuje nejvíc portrétní fotografii se zaměřením na výtvarný a fine art portrét. Člověka – a snové hlubiny jeho vnitřního světa – zachycuje umělecky intuitivní a zároveň výtvarně promyšlenou formou, podstatnou součásti její tvorby je kreativní postproces.

Václav Šilha

Václav Šilha je profesionální fotograf, který spolupracuje s prestižními časopisy jako jsou BBC Wildlife Magazine, National Geographic a další. Je také držitelem několika cen Czech Press Photo a to jak za fotografie, tak i za video.

Petr Hajduch

Učitel, fotograf a muzikant. V současné době trápí studenty ze SŠ a VOŠ na jihu Čech, v oblasti IT a multimédií. Téměř 10 let vedl skautský oddíl a letní tábory. Svou fotografickou tvorbu bere jako všestranou disciplínu – od reportážní fotografie, přes portréty a svatby až po krajinky.

Jan Tichý

Honza Tichý je profesionální fotograf, lektor a ambasador značky SONY. Věnuje se převážně fotografování svateb, ale v jeho tvorbě se často objevují lidé, běžný život a architektura. Je posedlý charakterem starých manuálních objektivů, které různě adaptuje a využívá na moderní digitální technice. Každý rok lektoruje desítky fotografických kurzů a neustále se snaží hledat krásu v těch úplně nejobyčejnějších věcech.

Martin Vinař

Jmenuji se Martin Vinař a po menší pauze, kde jsem se realizoval jako vytrvalostní sportovec, fotím bezmála 20 let. Mojí specialitou byl motosport, kdy jsem fotil pro přední české a zahraniční motoristické časopisy. Vydal jsem dvě knihy ENDURO MOTOCROSS 2006 a 2007 ještě pod jménem Martin Pichl. V poslední době jsem propadl portrétům, vlastním projektům a fotografování přírody. Z reportážní fotografie pak hledám nové úhly pohledu ve sportu a nevyhýbám se ani svatbám.

Lenka Seničová

Stojím si za tím, že dobrou fotografii dělají emoce, emoce a emoce. Profesionální technické zpracovaní, atraktivní lokace exteriérů a exkluzivní ateliéry jsou pro mne samozřejmostí, ale stále platí , že bez emocí jsou to jen prázdné kulisy.
Věnuji se fotografování už od dětství, i když profesně jsem se nejdříve uplatňovala v oborech, které s fotografií neměly nic společného.
Vždy mi však v práci chyběla jedna věc – emoce.

Budoární fotografie emoci zcela určitě přinese i do vašeho života. Udělat ženu klientku šťastnou budoární fotografií je skutečná radost a já se s vámi o ni velice ráda podělím.

Jakub Kapaník

Fotografování se plně věnuji již několik let a je i mým největším koníčkem spolu s cestováním. Mojí srdeční záležitostí je focení krajiny. Není mi ale cizí ani portrétní fotografie a mám bohaté zkušenosti i s jinými žánry. Působil jsem jako redaktor webu FotoAparát.cz. Pravidelně publikuji v magazínu Digitální Foto recenze techniky a články zaměřené na úpravy v programu Adobe Photoshop. Prošel jsem si již mnoha fotografickými tábory jako vedoucí i asistent. Mám dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi. Aktuálně také studuji na FSS MUNI obor Mediální studia a žurnalistika a ve volném čase aktivně sportuji.

Lukáš Kenji Vrábel

Kenji je svatební, portrétní a lifestylový fotograf, retušér a lektor. Je součástí týmu Svatber (svatební foto a video). Působí jako ambasador značek Sigma, Zoner a Studio Ninja. Má zkušenosti s vedením řady úspěšných kurzů a workshopů. V komerční fotografii, ale i ve své vlastní tvorbě nejčastěji využívá důvtip, vášeň a foťák. Má za sebou několik úspěchů nejen v mezinárodních soutěžích, sérii líbivých výstav, pár ocenění a neúspěšnou kariéru sólového zpěváka. Vystudoval gymnázium v Jihlavě, kde nyní také žije. Za focením ale cestuje i do vzdálených končin.

Irena Horáková

Od mala jsem chodila na ZUŠ ke dvěma skvělým akademickým malířům a moje láska ke kreslení později přešla k fotografii. Fotka si získala moji pozornost a srdce. Aktuálně mě nejvíce zajímají portréty, kterým se věnuji. Do fotek se snažím otisknout kousek mojí fantazie a usiluji o zachycení osobnosti portrétované osoby s lehkým nádechem pohádky.

Aneta Jungerová

Aneta Jungerová se focením psů nejen v ateliéru zabývá více než deset let. Do jejího portfolia patří psi chytající pamlsky, nebo bubliny, ale i elegantní portréty, nebo psi ve skoku. Focení bylo její vášní odjakživa. Začínala u koní a „koňská“ fotka byla i její první otištěná v časopise. Je samouk a vše, co umí si sama vydřela. Vypracovala se ke svému ateliéru a také  známému jménu v bublině pejskařů.
Má za sebou několik zakázek od českých pet firem a nespočet nafocených psů pro klienty… Teď se mimo jiné zaměřuje i na pomoc psím fotografům, kteří potřebují ukázat směr ať už ve focení, nebo v podnikání jako takovém.

Zdeňka Povolen

Ráda si buduji ve fotkách atmosféru, vkládám do nich emoce a myslím, že na fotce je důležité, aby měla duši. Fotím hlavně lidi, často kostýmy, občas akty a příběhové série. Hodně si zakládám na kvalitní komunikaci a příjemné atmosféře během focení. Mám ráda užívání praktických efektů jako třeba dým, oheň, jiskry, světla, pohyby oblečení a látky.