Tento ročník Fotomejdanu bude ORIGINÁLNÍ. Hodili jsme rukavici umělé inteligenci. Nechali jsme JI vizualizovat naše představy a nápady, 10 unikátních WORKSHOPŮ podle našeho zadání. Realizaci ovšem vezmeme do vlastních rukou a do každé stage vložíme naše srdce, um a kreativitu!

 

– Fotografování na 10 unikátních workshopech po CELÝ DEN pod vedením profesionálních lektorů.

– Fantaskní kostýmy a rekvizity.

– Ostře střežená maximální kapacita účastníků na každé stagi pro maximální komfort při focení.

– Precizní organizace.

– Možnost zapůjčení a testování profesionální foto techniky našich partnerů přímo na place (NIKON, CANON, SONY, SIGMA).

– Občerstvení zajištěné po celý den v malebné kavárně, která je součástí radnice.

– Vše pod jednou střechou nové radnice Prahy 12.

To vše s jedinou vstupenkou, v nových prostorách radnice Prahy 12 a to pro omezený počet účastníků. Bude nás jen 110! Dorazte na Fotomejdan 2023!

 

 ZAČÍNÁME  17. 9. v 9:30 

VIZULIZACE STAGÍ

Fotografie stagí jsou pouze ilustrační a byly vygenerovány pomocí umělé inteligence. Podobné scény jsme při našich workshopech zatím nerealizovali a tímto způsobem jsme byli schopni vytvořit vizualizaci, abyste si dokázali představit, co vás čeká.

 

TÉMATA JEDNOTLIVÝCH WORKSHOPŮ

1. FINEART / DÍVKA NAD ŠACHOVNICÍ 2. AKT / Stolování ve třech 3. Růžová FASHION stage / tón v tónu 4. Dramatický portét hasiče 5. Cyberpunk COSPALY neonové město 6. DÍVKA POD HLADINOU 7. Střepy a zrcadlení 8. GEOMETRIE A ELEGANCE – výtvarný portrét 9. LOW KEY PORTRÉT / Zlatá královna 10. RED CONTEMPORARY stage.

LEKTOŘI FOTOMEJDANU 2023

Lektoři, kteří se Vám budou věnovat na jednotlivých stagích.

František Konopa, Barbora Biňovcová, Edita Bízová, Lenka Seničová, Karl von Hwozdnitz (Karel Richtr), Lenka Laňková, Lucie Maršíková, Martin Vinař, Martina Stiborová a Yume

ŠPIČKOVÉ MODELKY

Těšit se můžete na výjimečné modelky na všech scénách. Budou ti pózovat krásná Maruška Hlávková, Karolína Kroupová, Mája Zunová, Eliška Kubaníková, Cami nebo Linde von Schwarze a mnoho dalších. Fotomejdan totiž není jen o těch nejšpičkovějších scénách a hvězdných lektorech, ale i o těch nejlepších modelkách, které opravdu ozdobí tvé portfolio. Pro každou stage citlivě vybíráme tu nejvhodnější modelku.

HLAVNÍ PARTNEŘI AKCE

Akce má dva hlavní partnery, a to společnost Godox a Focus Nordic. Obě společnosti zajišťují akci poskytnutím světelné techniky. Společnost Godox bude poskytovat technickou podporu svých produktů přímo na místě. Nebudou chybět společnosti Sony, Canon, Nikon, které umožní zapůjčení a otestování svých špičkových objektivů. Těšit se můžete na osvědčené klasiky i horké novinky. Fotografie budeme moci tisknout ještě během akce díky dalšímu z našich partnerů. CEWE Fotolab jde do toho tento rok s námi!

TESTOVÁNÍ OBJEKTIVŮ

Pokud máš vyhlédnutý objektiv, který by jsi rád zkusil a případně i pořídil tak na Fotomejdanu jich bude mraky k dispozici. Na své si přijdou příznivci značek NIKON, SONY, CANON a SIGMA. U vstupu do radnice budou tři stánky našich partnerů, kde si svůj vysněný kousek budeš moc půjčit na focení na stagích. Promysli to, ať víš po kterém objektivu skočíš!!

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT

 

  • Na 10 originálních stagích si užiješ bezva focení a z každé z nich si odneseš jedinečný zážitek a skvělou fotku do svého portfolia
  • Celý den focení v pohodové atmosféře při omezeném počtu pouhých 110 účastníků.
  • Skvělá organizace – žádné mačkání a tlačenice
  • Všechny stage pohodlně pod jednou střechou a každá s vlastní nezaměnitelnou atmosférou. 
  • Přístup k jednotlivým scénám po celou dobu konání akce od 9:30 do 17:00h.
  • Zastoupení těch nejzvučnějších značek výrobců fototechniky spolu s horkými novinkami

JEDNA VSTUPENKA PRO VŠECHNY STAGE

S jednotnou vstupenkou získáš neomezený přístup na všech 10 stagí. Po celý den tak můžeš fotit dle libosti a přecházet mezi jednotlivými stagemi. Přístup na stage bude regulován podle aktuálního počtu přítomných, aby měl každý dostatek prostoru pro svou kreativní tvorbu.

SVÁČU CHYSTAT NEMUSÍŠ

Na místě si pochutnáš na dobrotách  místní  kavárny radnice, kde na tebe bude číhat bašta celý den. Kavárna bude otevřena jen pro účastníky Fotomejdanu. Sváča v baťůžku není třeba.

Díky silnému partnerovi, městské části Praha 12, máme premiérově k dispozici zcela nové prostory pro konání akce, a to přímo radnici městské části Praha 12. Uvnitř bude probíhat veškerý program, takže už žádné dlouhé přecházení mezi workshopy a stagemi.

CO VŠE ZÍSKÁŠ V JEDNÉ VSTUPENCE?

Pohodové fotografování na všech 10 vytuněných stagích za cenu jednoho workshopu. 

Budeš mít dostatek prostoru pořídit nádherné obrazy do svého portfolia. 

Možnost poklábosit s lektory, kolegy a partnery akce včetně testování techniky.

ZAPAMATUJ SI

9:30 – Začínáme! Registrace i slavnostní zahájení proběhne ve budově radnice Prahy 12. Program bude probíhat celý den až do 17:00!

Všechny stage budou umístěny pod jednou střechou radnice Prahy 12, která se může kromě moderního prostředí pochlubit také výbornou dopravní dostupností.

Parkování je zajištěno na chráněném parkovišti radnice.

Pokud pojedeš MHD, tak vystup na zastávce “Radnice Praha 12” (autobusové linka č. 117). Případně je v nedaleko i tramvajová zastávka “Čechova čtvrť”, kam jezdí linky č. 2, 3, 17 a 21.

Registrace je u hlavního vstupu do radnice.

RADNICE Prahy 12 nelze přehlédnout!!

POPIS JEDNOTLIVÝCH WORKSHOPŮ

FINEART / DÍVKA NAD ŠACHOVNICÍ  – Lenka Laňková

Vstupte s námi do světa fine art fotografie se zkušenou fotografkou Lenkou Laňkovou, která Vás zavede do tajů tohoto fascinujícího stylu! Inspirací nám bude elegance šachů i nevšední krása naší talentované modelky Marušky Hlávkové. Na tomto vzrušujícím workshopu si vytvoříte atraktivní, umělecky působivé snímky, které obohatí Vaše portfolio a posunou Vás na novou úroveň kreativity. Bude to zážitek, těšíme se na Vás!

RŮŽOVÁ FASHION STAGE / TÓN V TÓNU – Lenka Seničová

Lenka Seničová si pro vás připravila fotografickou růžovou fashion stage. Scéna je designována tak, aby vytvořila výrazný a stylový dojem pomocí použití odstínů jedné barvy – růžové. Tato monochromatická scéna se zaměřuje na módu a styl s důrazem na eleganci a ženskost. Na stagi bude umístěno pozadí ve světlých odstínech růžové barvy, která vytváří jednotnou atmosféru. Ve jménu minimalismu necháme vyniknout luxusní modelku a její slušivý outfit ve spojení s růžovým pozadím.

CYBERPUNK COSPLAY NEONOVÉ MĚSTO – Yume

Chcete se pochlubit fotkami z cyberpunkového Tokia bez desítek hodin strávených v letadle? Na foto stage od Yume bude jedinečná příležitost! Uvidíte zde zároveň, jak fotit s využitím pozadí, které se bude promítat na projektoru. 

STŘEPY A ZRCADLENÍ – František Konopa

Ačkoli je František odpůrcem umělé inteligence, souhlasil s prezentací jeho stage dílkem AI a to hlavně ze solidarity k ostatním a celkovému konceptu prezentace letošního ročníku. Tato scéna je inspirována střepy zrcadla, s kterými budete pod vedením Františka na scéně pracovat. Střepy vytvářejí zajímavé tvary, textury a odrazy, které dokáží zprostředkovat tu jedinečnou emoci. Budete  mít možnost zachytit jedinečné a výrazné portréty s důrazem na emoce a estetiku. 

LOW KEY PORTRÉT / ZLATÁ KRÁLOVNA – Martina Stiborová

Tato scéna bude ve znamení královské elegance zlatého věku. Celá stage bude ve stylu low key, což znamená, že budou převažovat tmavé tóny a vysoký kontrast mezi světly a stíny. Světelný set-up, který použijeme, dodá scéně luxusní a tajemný vzhled. Také rekvizity budou evokovat královský extravagantní život.

AKT / STOLOVÁNÍ VE TŘECH  – Karel Richtr

Neotřelá stage, která nabídne spojení stolování a estetiky aktu. Po bocích muže v gentlemanském stylu budou sedět dvě krásné a na rozdíl od prezentační fotografie také nahé dívky, které dodají scéně unikátní náboj. Vše bude ve jménu smyslnosti a intimity. Objevíte zde zcela nečekanou formu stolování.

DRAMATICKÝ PORTRÉT HASIČE – Martin Vinař

Tato stage bude evokovat atmosféru dramatického hasičského zásahu. Realisticky vyhlížející kulisa post apokalyptické krajiny po požáru bude doplněna pomocí speciálních efektů, které vás zcela vtáhnou do děje. Využijeme například umělého „kouře“ nebo filmového svícení pomocí barevných LED světel imitujících plameny a majáky. Nasvícení samotného hasiče už jen podtrhne celkovou atmosféru stage. Nebudou chybět rekvizity z reálné práce hasičů pro co největší autentičnost.

EMOCIONÁLNÍ PORTRÉT / DÍVKA POD HLADINOU  s Bárou Biňovcovou

Zde se přenesete do podvodního světa, kde společně s Bárou rozehrajete paprsky světla pod „vodou“.  Voda dodá portrétu zcela jedinečný emocionální rozměr. Bude modelka doopravdy pod vodou? To se dozvíte na stagi, kterou vás provede Barbora Biňovcová.

VÝTVARNÝ PORTRÉT / GEOMETRIE A ELEGANCE  – Edita Bízová

Na fotografické scéně s Edit si zafotíme ručně vytvořenou eleganci kombinovanou s minimalismem. Pastelové barvy, jednoduchost a geometrie. Bude to jedna z těch náročnějších scén s ohledem na vytvoření, tak si na ni přijďte nacvakat parádní fotky!

RED CONTEMPORARY STAGE – Lucie Maršíková

Oproti vyobrazené modelce bude ta naše tančit. Scéna bude dynamická a výbušná. Podstatou contemporary je propojit mysl s tělem a vyjádřit prostřednictvím tance své myšlenky a pocity. Contemporary je dynamický a expresivní tanec.“ Myšlenou scény je provokativně skloubit krásno se silnou vnitřní emocí tanečnice. Vše podtrhneme barevným laděním do rudé v kombinaci s bílou a použitím dekorací z novodobého – umělého světa.

Fotografie stagí jsou pouze ilustrační a byly vygenerovány pomocí umělé inteligence. Podobné scény jsme zatím nerealizovali a takto jsme byli schopni vytvořit vizualizaci, abyste si dokázali představit, co vás čeká.

KOUPIT VSTUPENKU

Kde se akce bude konat

Registrace účastníků proběhne v areálu moderní budovy radnice Prahy 12, kde se bude odehrávat celá akce. Vnitřní workshopy budou svištět současně na všech 10 stagích.

Každý z vás dostane při registraci plánek. Neztratíte se, a kdyby, tak po celém areálu se budou toulat týpkové s foťáky na krku, kteří vás rádi nasměrují…

 

Z PŘEDEŠLÝCH ROČNÍKŮ