Lektoři

Jana Plavec

Jana Plavec vystudovala Fotoacademii v Amsterdamu se zaměřením na dokumentární fotografii, absolvovala ji s projektem o sídlišti Chanov v okrese Most. Dlouhodobě se věnuje tématu minorit, lidí žijících na okraji společnosti nebo jinak znevýhodněných jedinců a skupin. Zajímá ji vztah mezi člověkem a jeho prostředím, ať už přirozeným, či vynuceným. Dokumentovala například uprchlickou krizi v Evropě, vyloučené lokality nebo život žen bez domova. Spolupracuje s českými i zahraničními médii a má za sebou několik fotografických výstav doma i v cizině. V roce 2023 dostala cenu UNHCR v soutěži Czech Press Photo za dokumentování života ukrajinských pěstounských rodin v České republice.

Lucie Mojžíšová

Lucka původně vystudovala architekturu, ale její srdce ji táhlo k fotografii. A tak si splnila sen a stala se profesionální fotografkou. Nejvíc ji baví zachycovat příběhy a emoce – ať už ve street fotografii, reportážích nebo právě na svatbách, kde se prolíná radost, láska a jedinečné okamžiky. Foťák má skoro pořád v ruce a na sociálních sítích ji najdete jako Small lady with big camera. Její talent byl oceněn třeba druhým místem v soutěži Fotograf roku 2021, a její práce se dostala i na stránky prestižního Nikon kalendáře 2018.

Veronika Škrétová

Fotografie mě životem provází již 6 let. Během nich jsem vyzkoušela více žánrů, ale zakotvila jsem u kreativního portrétu, protože mi došlo, že největší radost mi přináší práce s lidmi. Zároveň ráda zachycuji emoce a vyprávím příběhy, protože to je za mě to, co snímku dodává hloubku a vdechne mu život.
V Ateliéru v továrně vedu dětský fotokroužek, kde dětem v pohodové atmosféře předávám znalosti, tipy a triky, jak se posouvat. Jsem energická osobnost a kromě fotografie se věnuji seberozvoji a sportu.

Irena Horáková

Fotografka uměleckých portrétů a rodiny, maminka dvou úžasných dětí, manželka a zasněná duše, která se rozhodla své představy realizovat prostřednictvím fotoaparátu. Půlku svého dosavadního pracovního života jsem trávila v IT korporátu, ze kterého mi bylo únikem právě hledání kouzelných fotografií a návrat k tomu, co jsem dříve tolik milovala a na co již v určité fázi života nezbývalo mnoho času – k umění. Na mých fotografiích se zaměřuji především na krásu ženy a detaily, na její tajemství a příběh, který je jiný pro každou moji práci. Neustále se i jako profesionál učím a stále hledám způsoby, jak svoji práci posunout dále a jak zdokonalit cestu k vytouženým výsledkům.

Roman Šimek

Roman Šimek je vášnivý fotograf, který od roku 2018 pomáhá lidem objevovat kouzlo fotografie. Specializuje se na pořádání kurzů zaměřených na fotografii zvířat v českých zoologických zahradách. Některé jeho kurzy jsou určeny i nadšencům, kteří k zachycování okamžiků používají mobilní telefony. Kromě kurzů se Roman věnuje zakázkové fotografii. Specializuje se na portrétní fotografii, fotografování realit a produktové foto. Jeho cílem je nejen vytvářet kvalitní snímky, ale také inspirovat ostatní a sdílet svou vášeň pro fotografování. Se svou tvorbou v oblasti fotografie zvířat dvakrát vyhrál soutěž Czech Nature Photo v kategorii „Zvířata v lidské péči“.

Devil Wears Neon

Jsme skupina umělců, pro které není nic černobílé. Milujeme barvy a skrz bodypainting a fotografii zachycujeme lidskou krásu. Věříme, že každý člověk je uměleckým dílem. Věnujeme se práci s UV aktivními barvami a spojujeme v ní různé umělecké směry od zmíněné malby a fotografie po tanec a divadlo. Cheme rozzářit svět a tvořit nezapomenutelné zážitky.
Kurzy vedou naši nejlepší fotografové Audrey Liška, Jiří Vendelín Hlásek a Jakub “Pirožek” Ludwig, kteří se zachycováním UV na fotografii pracují nejdéle a nejaktivněji v ČR, ve spolupráci s malíři, jejichž díla namalovaná na krásných modelkách zvěčníme na fotografiích.

Soňa Šerá

Jsem umělecká fotografka a lektorka. V roce 2017 jsem úspěšně absolvovala na umělecké konzervatoři v oboru „Výtvarná fotografie“. Fotografování je pro mě nejen práce, ale také způsob, jak objevovat svět, lidi a jejich příběhy. Věřím, že dobrý portrét je spojením techniky, estetiky a důvěry mezi fotografem a fotografovaným. Skrze objektiv hledám nejen krásu, ale i příběh a emoce. Dokážu se přizpůsobit i těm nejnáročnějším světelným podmínkám, a proto má v mém srdci zvláštní místo fotografování nočních portrétů. Ráda experimentuji a hledám nové způsoby, jak tvořit snímky, které v sobě nesou něco výjimečného. Vždy do své práce vkládám maximum a neustále se snažím posouvat své hranice.

Vojtěch Cimpl

Vojtěch Cimpl se pouliční fotografii věnuje 20 let a za tu dobu i jeho přístup k fotografování cizích osob na veřejných místech doznal určitého vývoje především v rámci etiky a snahy nikoho svou tvorbou na ulici nerušit a neomezovat. Zároveň se v lidech svou tvorbou snaží i zvýšit důvěru vůči cizím lidem, kteří na někoho míří fotoaparátem a jejichž motivací není vytvořit dehonestující snímek, ale momentku, která by lidem na fotografii udělala radost a zachytila jejich život tak, jak se to žádnému fotografovi v ateliéru nikdy nemůže podařit.
Vojtěch vystudoval střední školu umění a managementu a aktuálně spolupracuje s Galerií Sociální fotografie v Olomouci na svém novém fotografickém projektu o nebezpečí závislostí. Kromě pouliční fotografie se věnuje například koncertní či portrétní fotografii.

Pavel Zábranský

Pavel Zábranský je portrétní a reklamní fotograf na volné noze. Fotografování není jeho hlavním zdrojem příjmu, a tak je pro něj fotografování stále více koníčkem a zábavou než prací. Nejvíce jsou známé jeho „glamour“ fotografie, ale má zkušenosti i jako reportážní a reklamní fotograf. Fotografuje téměř celý život, ale teprve v roce 2010 se začal focení opravdu úsilně věnovat. V posledních letech pořádá i vlastní kurzy a působí jako lektor fotografování.

Zuzana Fajmonová

Zuzana Fajmonová je absolventkou výběrové umělecké vysoké školy Institut tvůrčí fotografie v Opavě. Ve své volné tvorbě se věnuje stylizovanému portrétu. Vytváří si zcela imaginární světy prostřednictvím vlastnoruční výroby scén a rekvizit. Každý snímek pečlivě plánuje, připravuje detailní nákresy a skici, také maluje těla svých modelů. Transformuje nepotřebné předměty do nových uměleckých kontextů. Ve své komerční tvorbě se zabývá fashion fotografií, portrétem, svatbami. fotí umělce a také natáčí videa. Její komerční tvorba vyniká výrazným autorským rukopisem.

Tina Levin

Tina Levin se věnuje netradiční doméně zvané Dark art od roku 2015. Jako malá brala tajně otcův fotoaparát do ruky a učila se fotit. Při vyvolávání fotek v temné komoře se otec nestačil divit, když nacházel fotografické skvosty, jako bylo zátiší se staženou kůži z králíka nebo mrtvou slepicí. Po smrti otce se začala věnovat focení naplno.  Než se odvážila oslovit modelky na sociálních sítích a naskočit do rozjetého vlaku, fotila svou neteř Karolínku a dceru Amálku.

Vždy měla potřebu udělat svojí tvorbu jedinečnou a odlišnou od všeho jiného. Zpočátku byl její rozjezd katastrofa. Jelikož není darkartová fotografie pro každého, reakce byly smíšené. Od výsměchu, nepochopení jiných fotografů či doporučování pobytu na psychiatrii až k určité formě uznání.  Momentálně má silnou fanouškovskou základnu a negativní komentáře nevnímá kriticky, ale jako posun kupředu.

Michal Hurník

Fotograf, lektor. Milovník pejsků a přírody. Fotografování se věnuje od roku 2018, kdy si pořídil svého prvního pejska. Od té doby vyfotil stovky fotek na zakázku a jeho kurzy navštívilo již více než 600 účastníků. Michal se nevěnuje jen fotografii pejsků, fotí prakticky všechna zvířata, co se mu dostanou před objektiv. Když má čas, rád se věnuje také wildlife fotografii.

Natálie Zikmundová

Natálie je studentka, která nám vyrostla z řad táborníků. Jejím největším koníčkem není nic jiného než fotografování. Fotí čtvrtým rokem a zaměřuje se především na fotografování portrétů a reportáží. Miluje práci s dětmi, ve které má bohaté zkušenosti. Na letní tábory jezdí jako asistentka již řadu let a už druhým rokem vede dětský fotografický kroužek u nás v ateliéru. Kromě focení ráda cestuje a hledá nové výzvy.

Edita Bízová

Edita Bízová je portrétní fotografka s fotoateliérem v Pardubicích a ve španělské Valencii. Její fotografie se objevují v zahraničních i českých časopisech. Edita vidí krásu v každé ženě a ví, jak ji zachytit na fotografiích, aby dámy vypadaly, jako hvězdy na titulkách časopisů.

Barbora Biňovcová

Bibora přistupuje ke své tvorbě intuitivně. Hlavním tématem její tvorby je žena. Opakujícím se prvkem pak, přirodniny a voda. Má ráda pihy, vrásky a zvláštnosti. A to vše v desaturovaných barvách.
Skrz hledáček fotoaparátu se lidem dostane velmi blízko a to je to, co jí na fotce nejvíce baví.

Má za sebou řadu výstav v ČR (X-foto Gallery, Champagnerie..) i v zahraničí. Např. spoluúčast na výstavě v Teheránu, Paříži, NY. Spolupracuje s Italským vydavatelstvím na přebalech knih, prodává plakáty pro Desenio.
Její fotky jsou publikovány v českých i zahraničních periodikách. Občas píše výukové články pro Digitální foto magazín.

Michaela Caithamelová

Michaela Caithamelová se soustředí na focením rodin, dětí, portrétů jak venku, tak v ateliéru v pražských Modřanech. Míša své fotografie významně ovlivňuje v post procesu a dodává svým fotkám malovaný Fine art nádech.

Antonín Lavrenčík

Antonín Lavrenčík je profesionální portrétní fotograf a lektor se sídlem v Praze. Úzce se specializuje na žánr portrétní fotografie. Výuce fotografie se věnuje od roku 2014. Klade důraz na praktickou a příkladnou stránku výuky. Pracuje s mládeží a vede letní dětské tábory. Má letité pedagogické zkušenosti. Působí ve vlastním „Ateliéru v továrně“ v pražských Modřanech.

Lucie Maršíková

Lucie je zkušená fotografka, která se specializuje na rodinnou a portrétní fotografii. Po absolvování rekvalifikačního kurzu reklamní fotografie si na Praze 4 otevřela svůj první fotoateliér.
V současnosti se rodinné fotografii věnuje intenzivně ve svém krásném a prostorném ateliéru v Popovičkách na okraji Prahy. Za svoji profesní kariéru má za sebou dvě fotografické výstavy, je autorkou charitativního kalendáře pro Domov Sue Ryder a spolupracovala s několika významnými společnostmi na jejich reklamních kampaních.

Galina Gordeeva

Fotografka, lektorka, autorka fotografických kurzů. Fotografování se věnuje od roku 2004. Momentálně šéfuje v časopisu Digitální foto, píše články o kreativním fotografování, vede fotoklub a pokračuje ve vlastní tvorbě. Nikdy se nemůže obejít bez pokusů, což je důvod proč se během posledních let stále více věnuje experimentálním technikám, zejména luminografii. Je uznávaná v české i světové lightpainterské komunitě a její malované světlem snímky pravidelně sklízejí ceny v celosvětových soutěžích.

František Konopa

24letý fotograf a učitel fotografie ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech představuje nový soubor portrétních fotografií, které dohromady tvoří jedinečné příběhy. Jak sám autor říká, je to reakce na současný stav české portrétní fotografie, která mu už přišla bez šťávy, zaměřená na technickou dokonalost a fotografie bez příběhu, kde modelky zapózují a diváci nedostanou z fotek přidanou hodnotu. Útočí na emoce, každodenní reálné příběhy a i ty vzdáleně reálné.