Jsem umělecká fotografka a lektorka. V roce 2017 jsem úspěšně absolvovala na umělecké konzervatoři v oboru „Výtvarná fotografie“. Fotografování je pro mě nejen práce, ale také způsob, jak objevovat svět, lidi a jejich příběhy. Věřím, že dobrý portrét je spojením techniky, estetiky a důvěry mezi fotografem a fotografovaným. Skrze objektiv hledám nejen krásu, ale i příběh a emoce. Dokážu se přizpůsobit i těm nejnáročnějším světelným podmínkám, a proto má v mém srdci zvláštní místo fotografování nočních portrétů. Ráda experimentuji a hledám nové způsoby, jak tvořit snímky, které v sobě nesou něco výjimečného. Vždy do své práce vkládám maximum a neustále se snažím posouvat své hranice.
Učitelé
Vojtěch Cimpl
Vojtěch Cimpl se pouliční fotografii věnuje 20 let a za tu dobu i jeho přístup k fotografování cizích osob na veřejných místech doznal určitého vývoje především v rámci etiky a snahy nikoho svou tvorbou na ulici nerušit a neomezovat. Zároveň se v lidech svou tvorbou snaží i zvýšit důvěru vůči cizím lidem, kteří na někoho míří fotoaparátem a jejichž motivací není vytvořit dehonestující snímek, ale momentku, která by lidem na fotografii udělala radost a zachytila jejich život tak, jak se to žádnému fotografovi v ateliéru nikdy nemůže podařit.
Vojtěch vystudoval střední školu umění a managementu a aktuálně spolupracuje s Galerií Sociální fotografie v Olomouci na svém novém fotografickém projektu o nebezpečí závislostí. Kromě pouliční fotografie se věnuje například koncertní či portrétní fotografii.
Pavel Zábranský
Pavel Zábranský je portrétní a reklamní fotograf na volné noze. Fotografování není jeho hlavním zdrojem příjmu, a tak je pro něj fotografování stále více koníčkem a zábavou než prací. Nejvíce jsou známé jeho „glamour“ fotografie, ale má zkušenosti i jako reportážní a reklamní fotograf. Fotografuje téměř celý život, ale teprve v roce 2010 se začal focení opravdu úsilně věnovat. V posledních letech pořádá i vlastní kurzy a působí jako lektor fotografování.
Zuzana Fajmonová
Zuzana Fajmonová je absolventkou výběrové umělecké vysoké školy Institut tvůrčí fotografie v Opavě. Ve své volné tvorbě se věnuje stylizovanému portrétu. Vytváří si zcela imaginární světy prostřednictvím vlastnoruční výroby scén a rekvizit. Každý snímek pečlivě plánuje, připravuje detailní nákresy a skici, také maluje těla svých modelů. Transformuje nepotřebné předměty do nových uměleckých kontextů. Ve své komerční tvorbě se zabývá fashion fotografií, portrétem, svatbami. fotí umělce a také natáčí videa. Její komerční tvorba vyniká výrazným autorským rukopisem.
Tina Levin
Tina Levin se věnuje netradiční doméně zvané Dark art od roku 2015. Jako malá brala tajně otcův fotoaparát do ruky a učila se fotit. Při vyvolávání fotek v temné komoře se otec nestačil divit, když nacházel fotografické skvosty, jako bylo zátiší se staženou kůži z králíka nebo mrtvou slepicí. Po smrti otce se začala věnovat focení naplno. Než se odvážila oslovit modelky na sociálních sítích a naskočit do rozjetého vlaku, fotila svou neteř Karolínku a dceru Amálku.
Vždy měla potřebu udělat svojí tvorbu jedinečnou a odlišnou od všeho jiného. Zpočátku byl její rozjezd katastrofa. Jelikož není darkartová fotografie pro každého, reakce byly smíšené. Od výsměchu, nepochopení jiných fotografů či doporučování pobytu na psychiatrii až k určité formě uznání. Momentálně má silnou fanouškovskou základnu a negativní komentáře nevnímá kriticky, ale jako posun kupředu.
Michal Hurník
Fotograf, lektor. Milovník pejsků a přírody. Fotografování se věnuje od roku 2018, kdy si pořídil svého prvního pejska. Od té doby vyfotil stovky fotek na zakázku a jeho kurzy navštívilo již více než 600 účastníků. Michal se nevěnuje jen fotografii pejsků, fotí prakticky všechna zvířata, co se mu dostanou před objektiv. Když má čas, rád se věnuje také wildlife fotografii.
Natálie Zikmundová
Natálie je studentka, která nám vyrostla z řad táborníků. Jejím největším koníčkem není nic jiného než fotografování. Fotí čtvrtým rokem a zaměřuje se především na fotografování portrétů a reportáží. Miluje práci s dětmi, ve které má bohaté zkušenosti. Na letní tábory jezdí jako asistentka již řadu let a už druhým rokem vede dětský fotografický kroužek u nás v ateliéru. Kromě focení ráda cestuje a hledá nové výzvy.
Edita Bízová
Edita Bízová je portrétní fotografka s fotoateliérem v Pardubicích a ve španělské Valencii. Její fotografie se objevují v zahraničních i českých časopisech. Edita vidí krásu v každé ženě a ví, jak ji zachytit na fotografiích, aby dámy vypadaly, jako hvězdy na titulkách časopisů.
Barbora Biňovcová
Bibora přistupuje ke své tvorbě intuitivně. Hlavním tématem její tvorby je žena. Opakujícím se prvkem pak, přirodniny a voda. Má ráda pihy, vrásky a zvláštnosti. A to vše v desaturovaných barvách.
Skrz hledáček fotoaparátu se lidem dostane velmi blízko a to je to, co jí na fotce nejvíce baví.
Má za sebou řadu výstav v ČR (X-foto Gallery, Champagnerie..) i v zahraničí. Např. spoluúčast na výstavě v Teheránu, Paříži, NY. Spolupracuje s Italským vydavatelstvím na přebalech knih, prodává plakáty pro Desenio.
Její fotky jsou publikovány v českých i zahraničních periodikách. Občas píše výukové články pro Digitální foto magazín.
Michaela Caithamelová
Michaela Caithamelová se soustředí na focením rodin, dětí, portrétů jak venku, tak v ateliéru v pražských Modřanech. Míša své fotografie významně ovlivňuje v post procesu a dodává svým fotkám malovaný Fine art nádech.